לוס אנג'לס: עסקת טיעון ליצחק אברג'יל

עורך דינו של אברג'יל ומשרד התביעה מסרו כי הוא הודה בכתב האישום על עבירות סמים וסחיטה, וצפוי לעונש מאסר של כעשר שנים

סוכנויות הידיעות | 8/5/2012 12:25 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: יצחק אברג'ל
משרד התביעה בלוס אנג'לס הודיע הלילה (ג') כי יצחק אברג'יל, שנחשב על ידי משטרת ישראל לאחד מבכירי עולם הפשע, הודה בבית משפט פדרלי בכתב האישום שלו על עבירות סחר בסמים וסחיטה. עורך דינו ציין כי מדובר בעסקת טיעון, במסגרתה ירצה אברג'ל כעשר שנות מאסר.
 
יצחק אברג'יל.
יצחק אברג'יל. צילום ארכיון: פלאש 90
 
בשנת 2008 הגישו האמריקאים נגד אברג'יל כתב אישום של 77 עמודים ו-32 סעיפים, שבין השאר כללו קשירת קשר ופעילות בארגון פשיעה, קשירת קשר לביצוע סחיטה, עבירות אלימות, הפצה וייבוא של סם אקסטזי וקשירת קשר להלבנת הון. הוא גם הואשם בקשירת קשר לביצוע רצח סוחר הסמים סמי אטיאס.

האמריקאים האשימו כי סוכנים פדרליים תפסו קרוב למאה אלף כדורי אקסטזי בשווי של כשני מיליון דולר בכמה מקומות ברחבי המערב התיכון של ארצות הברית, וכי הסמים היו אמורים להגיע ללוס אנג'לס.

לפי התביעה, האחים יצחק ומאיר אברג'יל ניהלו את אחת מרשתות ייבוא הסמים הגדולות ביותר, ופעלו יחד עם שני ארגונים נוספים המעורבים בסחר בסמים, אחד בירושלים והשני בעמק סן פרננדו שבקליפורניה. 

בינואר 2011 הוסגרו האחים אברג'יל ושלושה שותפים נוספים לארצות הברית והוחזקו במתקן כליאה פדרלי. מאיר אברג'ל שוחרר באוגוסט האחרון אחרי שריצה בסך הכל שלוש שנות מאסר ושב לישראל.

לפי הדיווחים בתקשורת האמריקאים, אתמול הסכים אברג'ל להודות בסעיפי כתב האישום במסגרת עסקת טיעון. בין השאר, הוא טען כי הסוחר סמי אטיאס נרצח לאחר שגנב משלוח גדול של סמים מהארגון.

עורך דינו של אברג'ל,

מרק ורקסמן, ציין כי במסגרת הסכם הטיעון, ירצה אברג'ל עשר שנות מאסר. הדיון בקביעת העונש צפוי להתקיים ב-21 במאי.

"הממשלות של ישראל וארצות הברית שמו את הנעליים שלהן על הצוואר שלו עם התיקים האלה ואם הוא לא היה נכנס להסכם כמו שעשה, הוא היה עומד בפני הסכנה של החרבה וקבלת עונש של מאסר עולם", אמר.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים