ממשלת

מבחן ראשון לאחדות: הצעה לסיפוח השטחים

לראשונה מאז שהצטרפה לממשלה, קדימה תעמוד מול הצעת חוק שנויה במחלוקת לסיפוח ההתנחלויות ביו"ש. "אם תעבור - נדרוש לעזוב"

אריק בנדר ונועם שרביט  | 13/5/2012 7:34 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: ממשלת אחדות
המשבר הראשון בדרך? ח"כ מירי רגב (ליכוד) תעלה היום להצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה הצעת חוק לסיפוח ההתנחלויות ביהודה ושומרון, וחברי כנסת בקדימה מזהירים כי אם שרי הממשלה יתמכו בהצעה, המפלגה תפרוש מהקואליציה. ההערכות הן שהשרים לא יתמכו בהצעה בשל השלכותיה המדיניות והמשפטיות המורכבות.

המבחן הראשון שלהם
המבחן הראשון שלהם צילום: פלאש 90
הצעתה של רגב קוראת "להחיל את החוק הישראלי על כל היישובים ביהודה ושומרון". היא מתייחסת ליישובים יהודיים בבקעת הירדן, בגוש עציון, בצפון ים המלח, בגוש היישובים מזרחית לנתב"ג, באריאל, במעלה אדומים ובכל ההתיישבות היהודית בשטחים, שבהם חיים כ-350 אלף ישראלים.

"מקורה של הצעת החוק בשיקולים מדיניים מובהקים", מבהירה רגב בדברי ההסבר להצעה שנכתבה לפני כשנה. נוכח אפשרות זו, כותבת רגב, ראוי שישראל תסיר מעצמה אחריות ושליטה ביישובים הפלסטיניים, אך לא תזנח את היישובים היהודיים. היא הוסיפה כי היא מצפה שראש הממשלה בנימין נתניהו יורה לכל שרי הקואליציה לתמוך בהצעה.

למרות סיכוייה הקלושים לזכות בתמיכת השרים, ההצעה מעוררת זעם רב בקדימה. "זאת הצעת חוק בזויה ומתריסה. זה רק מלמד שעשינו טעות קשה בכך שנכנסנו לקואליציה עם נתניהו וזה עוד יתברר בהמשך", אמר ח"כ שלמה מולה. "אם ההצעה תעבור, אדרוש לעזוב את הקואליציה". ח"כ יוחנן פלסנר, מקורבו של מופז, אמר: "אנחנו לא צריכים לתמוך בכל קפריזה של ח"כ הזוי".

חבר הכנסת דני דנון מהליכוד, התומך גם הוא בהצעת החוק לסיפוח ההתנחלויות, הסביר בחודש שעבר כי "כשם שמנחם בגין הכיל את הריבונות הישראלית על רמת

הגולן, וכשם שלוי אשכול החיל את הריבונות הישראלית על מזרח ירושלים - הפיתרון האמיתי הוא להחיל את הריבונות הישראלית על היישובים ביו"ש".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

הולכים לאחדות

צילום: אי-אפ-פי

הפצצה הפוליטית של נתניהו ומופז. סיקור מיוחד

לכל הכתבות של הולכים לאחדות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים