הברית החדשה נשלחה לח"כים לתיבות הדואר

ספר הקודש הנוצרי נשלח לכל חברי המליאה בצירוף ברכה. ח"כ בן ארי (האיחוד הלאומי) קרע במחאה את דפי הספר וטען: "זו פרובוקציה"

אריק בנדר | 17/7/2012 0:04 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
סערה בכנסת: ח"כים מסיעות שונות הופתעו היום לקבל בתיבת הדואר שלהם במשכן הכנסת עותק של "ספר הבריתות", תנ"ך והברית החדשה כרוכים במהדורה אחת מפוארת.

ח''כ בן ארי קורע את דפי ספר הבריתות שנשלח לתיבות הדואר של חברי הכנסת במשכן
ח''כ בן ארי קורע את דפי ספר הבריתות שנשלח לתיבות הדואר של חברי הכנסת במשכן צילום: איתמר בן גביר
הספר נשלח על ידי ויקטור קליש, מנכ"ל החברה לכתבי הקודש בישראל, המתמחה בהפצת כתבי דת נוצריים. המשלוח עורר מהומה במשכן וח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) אף קרע את הספר לגזרים והשליך אותו לפח האשפה.

לספר צורף מכתב, בו נאמר כי "אנו שמחים להעניק את ספר הבריתות בהוצאה חדשה הכוללת 90 אלף מראי מקום. זהו פרי יקר ערך של שיתוף פעולה בין החברה לכתבי קודש בישראל ובין מאמינים ברחבי העולם האוהבים את כתבי הקודש".

לדבריו הספר שופך אור על כתבי הקודש ועוזר בהבנתם והוא גם מראה על הקשר ההדוק שבין כתבי התנ"ך וכתבי הברית החדש וכיצד מתמלאות רבות מנבואות התנ"ך בברית החדשה.
"לא ייתכן שיחולקו כאן חומרי מיסיון"

ח"כ ציפי חוטובלי (ליכוד) הודיעה כי תפנה ליו"ר הכנסת בדרישה למנוע הפצת חומרי מיסיון בכנסת: "לא ייתכן שבמשכן הכנסת יחולקו חומרי מיסיון", אמרה.

"לא מפיצים חומרים לחברי הכנסת לצרכים אקדמיים בלבד. תכנים שהיו נושאים לרדיפות והתנכלויות זוכים לתפוצה דרך הכניסה הראשית של מדינת ישראל", הוסיפה ח"כ חוטובלי.

ח"כ מיכאל

בן ארי לא הסתפק בהבעת מחאה על הפצת הספר בכנסת אלא אף עשה מעשה. הוא קרע את הספר לגזרים והשליך אותו לפח האשפה. וכך הסביר זאת: "הספר המתועב הזה, הניע רצח של מיליוני יהודים באינקווזציה ובמוקדי האוטו דה פה".

לטענתו, "מדובר בפרובוקציה מיסיונרית מכוערת של הכנסיה, אין ספק שמקומו של הספר ושולחיו בפח של ההיסטוריה".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים