חשד לפעולת "תג מחיר" בי-ם: כתובות בגנות ישו בכנסייה

חודש אחרי השחתת המנזר בלטרון, ריססו אלמונים גרפיטי על כנסיית דורמציון עם הכיתוב "תג מחיר" לצד דברי נאצה. צוות חקירה מיוחד הוקם לבחינת נסיבות האירוע. הנשיא פרס גינה את המעשה והאשים גורמים יהודים: "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו"

יוסי אלי ואריק בנדר | 2/10/2012 11:45 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
חשד לפעולת "תג מחיר": אלמונים השחיתו הבוקר (ג') את כנסיית דורמציון בירושלים, והותירו במקום כתובות גרפיטי בגנות הנצרות. המשטרה פתחה בחקירה

- לפני שבועיים: כתובות תג מחיר רוססו על קירות מסגד בחברון

כתובת של תג מחיר בכנסיית דורמציון, היום
כתובת של תג מחיר בכנסיית דורמציון, היום צילום: איי-אפ-פי
פחות מחודש אחרי הפעולה במנזר השתקנים בלטרון, שוב מתרחש אירוע חמור בו אתר תפילה נוצרי הופך למוקד של השחתה על רקע דתי.

אנשי כנסיית דורמציון הממוקמת בהר ציון שבצפון ירושלים גילו הבוקר כי על קירות המקום רוססו כתובות "תג מחיר", וגידופים נגד ישו. משטרת ירושלים מסרה כי היא פתחה בחקירה על מנת לאתר חשודים במעשה. עדיין לא ברור מה המניע לאירוע והאם הוא קשור לתקיפות נוספות של מוסדות דת נוצריים.

מפקד מרחב דוד במשטרה, ניצב משנה משה ברקת, הורה לאחר האירוע על הקמת צוות חקירה מיוחד לבחינת נסיבות האירוע והעביר את הטיפול בתלונה ליחידה המרכזית בירושלים לנוכח חומרת המעשים.

"אנו בודקים קשר בין האירוע לאירועים שהיו לאחרונה ואני מקווה שבימים הקרובים יהיו תוצאות בנושא", אמר. "נקראנו על ידי אב הבית של הכנסיה שאיתו אנו נמצאים בקשרי עבודה רציפים. מפה אנו נצא למפגש עם הכומר האחראי על הכנסייה הזו ונסביר לו את חומרת האירוע מבחינתנו".
"מגפת 'תג מחיר' מאיימת להפוך לחלק משגרת החיים"

הנשיא שמעון פרס שהתארח בסוכתו של הרב האשכנזי הראשי לישראל, יונה מצגר, גינה את ריסוס כתובות הנאצה. "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו, מצווה עלינו שלא לפגוע בקודשי עמים אחרים ודתות אחרות", אמר. הנשיא הוסיף כי "אסור להשלים עם התופעה הזו בתוכנו, היא סותרת את רוח היהדות ומביאה נזק למדינת ישראל".

גם יו"ר האופוזיציה שאול מופז התייחס לאירוע וטען כי יש לנהוג באפס סובלנות כלפי המבצעים. "מדובר במעשים שלא ניתן להסבירם, לא ניתן לקבלם, ולא ניתן להשלים עמם. גורמי האכיפה צריכים למגר את התופעה. זו חובתם ויש להם גיבוי מלא לעשות כך", אמר.

״נגמרו המילים וההצהרות והגיע העת למעשים", אמר בתגובה לריסוס כתובות הנאצה ח"כ נחמן שי (קדימה). "חוסר יכולתה של המדינה ומערכות הביטחון שלה להגן על חופש הפולחן וחופש

הדת היא עדות להידרדרות המוסרית של החברה הישראלית ולכישלון מבצעי של המשטרה ושרות הביטחון הכללי. לא עולה על הדעת כי לא ניתן לסכל את הטרור מבית".

התנועה הרפורמית קוראת ליהודים המבקרים בכותל במהלך חג הסוכות לפקוד את כנסיית דורמציון על מנת להביע את סלידתם מהתופעה. "מגפת 'תג מחיר' מאיימת להפוך לחלק משגרת החיים הציבורית בישראל, תוך גרימת נזק מוסרי, חברתי ובין לאומי", אמר הרב גלעד קריב. לדבריו, "רשויות אכיפת החוק, שנכשלו עד כה בטיפול בתופעה, חייבות להעניק לטיפול זה עדיפות גבוהה בהרבה מזו שנתנה לה עד כה".

באירוע בלטרון, שאירע בסמוך לפינוי מגרון, רוססו בין השאר הכתובות "מוות לנצרות" ו"ישו הוא קוף" וכן "מגרון" ו"ערבות הדדית". חרף המאמצים, עדיין לא נעצרו חשודים במעורבות בהשחתה.

שבוע מוקדם יותר הוצת רכבו של אחד מתושבי הכפר דורה אל קרע, הסמוך להתנחלות בית אל, ומכונית נוספת כוסתה בחומר דליק. כמו כן התגלו במקום כתובות נאצה ובהן "מוות לאויב", "נקמה בערבים", "תג מחיר מגרון", "חרות למולדת" ו"ד"ש מהמורחקים" - רמז לפעילי הימין שהורחקו מהשטחים על ידי השב"כ וצה"ל, בשל חשד למעורבות באירועי "תג מחיר".

צילום: אורי לנץ
כנסיית דורמציון בה נמצאו כתובות של תג מחיר, היום צילום: אורי לנץ
בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים