די להיתממות

כבר ניהלנו מו"מ עם חמאס כדי להציל את שליט, עכשיו העת לדבר איתו כדי להגן על חייהם של מאות אלפי תושבי הדרום

מיכל אהרוני | 13/11/2012 8:42 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר RSS
מאות אלפי אנשים עצרו את מכוניתם ויצאו מהאוטו למען שחרורו של גלעד שליט. מי שעצר את רכבו תמך בעסקה עם חמאס. מי שתמך בעסקה תמך בדיאלוג. מאות אלפי אנשים, באמצע היום, אמרו שצריך לדבר עם חמאס.

מדינה שלמה עצרה את נשימתה למראה התמונות הראשונות של גלעד שליט משוחרר מהשבי. לצדו, בפנים גלויות, צעד אחמד ג'אברי, ראש הזרוע הצבאית של חמאס. זה האיש שהחזיק בשליט וזה האיש ששחרר אותו. החמאסניק מספר אחת והאזרח מספר אחת של מדינת ישראל חתמו על ההסכם לשחרורו של החייל החטוף.

כל מי שהיה שותף למאבק על החזרתו של שליט הכשיר את הקרקע לשיחות עם חמאס. כל מי שתלה שלט, כל מי שבא לעצרת, כל מי שצעד וכל מי ששם תמונה של שליט בפייסבוק - נתן לגיטימציה לדיאלוג הזה. הציבור הישראלי כבר אמר את דברו. הוא לא קרא לילד בשמו, הוא התעלם באלגנטיות מהאמירה המפורשת, אבל הוא תמך בגלוי במשא ומתן עם חמאס. בעסקים עם ארגון טרור.
שיגור רקטה מכיוון רצועת עזה
שיגור רקטה מכיוון רצועת עזה צילום: אי-אף-פי
"יש לנהל משא ומתן עם חמאס". שיגור רקטות מהרצועה

אז מספיק להיתמם. גם ככה, כמעט יום יום, מתנהל כאן משא ומתן עם חמאס. כל הפסקת אש, כל הסדר, כל מה שאוהבים לכנות בתקשורת "הבנות", הן בסך הכל מילים שתפקידן לטייח את האמת: אי אפשר להתעלם מחמאס, אי אפשר להעלים אותו, חמאס הוא התנועה ששולטת ברצועת עזה ואין לנו פרטנר אחר.


הכי קל למנהיגות שלנו להצהיר בגלוי ובנחישות שחמאס הוא ארגון טרור ולכן לא מדברים אתו. הרי גם האמריקאים אומרים את זה. בפועל, החיים חזקים יותר מכל הצהרה או קלישאה של כל נושא תפקיד. וזה לא משנה אם הדיאלוג מתקיים דרך גורם שלישי, לצורך העניין מצרים. חמאס הוא שלוחה של האחים המוסלמים וכך הוא גם מגדיר את עצמו, מה שאומר שלנהל דיאלוג עם נשיא מצרים מורסי זה לנהל דיאלוג עם אביו הרוחני של חמאס. בסופו של דבר מי שצריך לממש את ההבנות בפועל הם אנחנו והם. מה זה משנה איזו גננת יזמה את השולם, בסופו

של דבר יש רק שני צדדים שמושיטים את הזרת.

אין מה לעשות. אנחנו צריכים לנהל משא ומתן גלוי עם חמאס. אבו מאזן זה נחמד, רמאללה הרבה יותר נעימה וחיננית מעזה, אבל ברצועה שולט גורם אחר והוא הפרטנר שלנו. אפשר להגיד עליו הכל, וצריך להתגונן מפניו. אין המדובר בארגון שלום או זכויות אדם, ולא, הם לא נחמדים. אבל אי אפשר להמשיך ולהחזיק בסטנדרטים כפולים כאשר יש כבר הסכם שמומש בהצלחה. שליט בבית, אלף אסירים ביטחוניים, ובהם רוצחים ושונאי ישראל, נמצאים בביתם.

הגיע הזמן להפסיק את פינג פונג האלימות. ולא, לא במבצע צבאי רחב היקף, כבר ניסינו את האופציה הזאת ומתברר שחוץ מהמון דם שנשפך, שום דבר לא משתנה. ניהלנו משא ומתן ארוך ושילמנו מחיר יקר בעבור חייו של חייל אחד, תושב הצפון. עכשיו העת לנהל משא ומתן רציני וכואב על חייהם של מאות אלפי תושבי הדרום. עם אותו גורם.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מיכל אהרוני

צילום: .

יועצת תקשורת. בעלת תואר שני בתיאטרון מאוניברסיטת מידלסקס בלונדון

לכל הטורים של מיכל אהרוני

עוד ב''דעות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים