מבצע

בהלה בראשון לציון בעקבות נפילת הרקטה

רקטה פלסטינית שנורתה מרצועת עזה נפלה לראשונה במרכז הארץ. התושבים המבוהלים מיהרו להיכנס למרחבים מוגנים, וראש העיר הורה לפתוח את כל המקלטים

אבי אשכנזי | 15/11/2012 18:13 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
החשש מפני איום הטילים על מרכז הארץ החל להתממש: רקטה שנורתה מכיוון רצועת עזה נפלה אחר הצהריים (ה') בשטח פתוח באזור ראשון לציון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. גדודי עז א-דין אל-קסאם של החמאס קיבלו את האחריות על הירי.
 
אנשים בורחים לשמע אזעקה בעקבות ירי מעזה.
אנשים בורחים לשמע אזעקה בעקבות ירי מעזה. צילום: ראובן קסטרו

סמוך לשעה 16:30, הופעלה אזעקה ברחבי ראשון לציון בפעם הראשונה, ולאחר מכן נשמע פיצוץ עמום. כוחות גדולים של משטרה החלו לסרוק את האזור ואיתרו את הרקטה באזור פתוח.
   
האזעקה ורעש הפיצוצים עוררו בהלה בקרב תושבי העיר ורבים מהם מיהרו לאסוף את ילדיהם מהחוגים ומגרשי המשחקים. חלק מבעלי החנויות סגרו אותן בשעה האחרונה, ובמרכז העיר נרשמו עומסי תנועה.

"העיר חוותה בפעם הראשונה נפילת טיל בשטחה", אמר הערב ראש העיר, דב צור. "לשמחתי, תושבי העיר נוהגים באחריות וכל אחד מהם נמצא בשעה זו במרחב המוגן ולא מסתובב ברחבי העיר. הוריתי לפתוח את המקלטים ב-15 בתי ספר ברחבי העיר, במיוחד במקומות בהם אין לכלל התושבים ממ"דים, בשכונות כגון שיכון המזרח ורמת אליהו. כמו כן, ניידות של החברה לביטחון של העירייה מסתובבות באותן שכונות ומודיעות לתושבים על פתיחת המקלטים".

דוברת עיריית ראשון לציון, דליה סומך, סיפרה כי חלק ממערכות הטלפון הסלולרי ברחבי העיר קרסו, כולל המערכת המשמשת את בכירי העירייה ולכן היה קשה להשיגם בתחילת האירוע.

"כעת פתחנו חפ"ק עירוני שבו מרוכזת כל צמרת העירייה ואנו מתואמים עם המשטרה ופיקוד העורף ונערכים להתמודד עם האירועים", אמרה סומך.

ראש העיר הורה כבר אמש לכל מנהלי המחלקות בעירייה להיערך לאפשרות

שטילים יפגעו בעיר. "ב-90 אחוז מבתי האב בראשון לציון יש מרחבים מוגנים, אבל הבעיה שלנו היא באזורים המסחריים כמו קניון הזהב שהומה מאנשים ואנו מחכים להוראות המשטרה כיצד לפנות אותם", ציינה דוברת העירייה.

האזעקה הביאה גם לביטול יום הלימודים במכללה למנהל בראשון לציון. במכללה ציינו כי הלימודים מחר יתקיימו כסדרם, אלא אם תתקבל הוראה אחרת מפיקוד העורף.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים