שביתת האחיות: הציבור מתבקש לא להגיע לרמב"ם

בבתי החולים מתחילים להרגיש את הלחץ בעקבות הצעד של האחיות, אשר לא התייצבו לעבודה היום. בחיפה ביקשו כי הציבור יימנע מלהגיע עקב עומס במחלקות. מחלקות הרנטגן וניתוחי היום ריקים מאדם

יונתן הללי | 3/12/2012 10:48 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שביתת האחיות מתחילה לתת את אותותיה ברחבי בתי החולים
שביתת האחיות. לא מהלך של
שביתת האחיות. לא מהלך של "זבנג וגמרנו" צילום: יוגב אטיאס
בארץ. מבית החולים רמב"ם מדווחים על עומס בעקבות המהלך וכי השביתה היא בעלת משמעות וגרמה לביטולים רבים של פעולות רפואיות כמו למשל במחלקת הרנטגן וחדרי הניתוח יום, שנותרו ריקות מאדם.

לעומת זאת, במחלקות הפנימיות יש תפוסה מלאה של לא מעט חולים ששוכבים במסדרון. למרות השביתה, תוגברו המחלקות האלו באחיות נוספות על מנת להתמודד עם הלחץ כשבסה"כ כרגע, העניינים מתנהלים ברמב"ם בעצלתיים.

"סביר להניח שמחר המצב יהיה לגמרי אחרת והעומסים יהיו שונים בתכלית. ככל שניכנס לעומק השביתה, המצב יחמיר ויגרום אפילו לסיכון של חיי אדם", כך העריכו לפני זמן קצר מספר אחיות בבית החולים רמב"ם, כשאחת מהן ציינה: "שביתת אחיות ורופאים היא לא שביתה שבאה לידי ביטוי במהלך של זבנג וגרמנו. זה תהליך ארוך ואם לא יעצרו אותו עכשיו, זה יהיה כואב מאוד, בעיקר לציבור וגם למעט האחיות שייקרסו תחת העומס".

האחיות שובתת כיוון שלפי הסכם עם האוצר, שכר האחיות היה אמור לעלות, בניסיון לפתור את המשבר החריף של המחסור באחיות. אלא שבהסתדרות האחיות טוענים שבאוצר נקטו בסחבת ולא הסכימו להעלות את השכר לכלל האחיות.

במסגרת ההסכם שנחתם בין הצדדים נקבע כי בתחילת שנת 2013 תיכנס לתוקף העלאת

השכר של האחיות, אולם בשבוע שעבר הגיעו השיחות למבוי סתום, כאמור. בעקבות כך הודיעה אתמול יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, כי האחיות יצאו למאבק עד ליישום ההסכם. "אין לנו ברירה אלא לקחת אחריות ולהביא לפתרון המשבר בכל האמצעים שעומדים לרשותנו‭,"‬ הוסיפה כהן.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים