החוקה המצרית אושרה, איום של האופוזיציה במהפכה

ברוב של למעלה מ-63 אחוזים בשני סבבי ההצבעה, הצליח הנשיא מוחמד מורסי להעביר את המסמך אשר יתווה את הדרך החדשה במדינה ונחשבת לדתית קיצונית

אסף גבור | 23/12/2012 7:19 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תנועת האחים המוסלמים במצרים הכריזה על אישור
החוקה אושרה, אך המדינה רחוקה משקט. מצביע במצרים
החוקה אושרה, אך המדינה רחוקה משקט. מצביע במצרים צילום: אי-פי-אי
החוקה המצרית החדשה במשאל העם. באתר התנועה מציינים כי בסיבוב השני של הבחירות במצרים הייתה תמיכה של 71 אחוזים בעד החוקה וסך הכל בשני השלבים של ההצבעה במשאל העם תמכו 63.8 אחוזים מהעם המצרי באישורה של החוקה המצרית.

מוראד עלי, גורם בכיר במפלגת החופש והצדק של האחים המוסלמים, דיווח על התוצאות ואמר כי זהו "יום גדול למצרים החדשה". יושב ראש הלשכה המדינית המרכזית למעקב על משאל העם, מוחמד איברהים מנסור, ציין כי המשאל עבר באופן חיובי, והדגיש כי שיעור ההצבעה הגדול שיקף את רצונם של ההמונים לסיום תקופת המעבר הוואקום והכאוס השלטוני במצרים, והצביע על המודעות של העם המצרי כי ישנה הזדמנות לשנות את המצב בו היה במשך עשרות השנים תחת שלטון הרודנים.

מחמוד אבו שושה, חבר הוועדה המפקחת על משאל החוקה, ציין כי הוועדה בדקה את כל התלונות שהוגשו על ידי האופוזיציה באשר לתהליך השלב הראשון של משאל העם ומצאו כי אין כל בסיס של אמת בתלונות.

"הטענות של האופוזיצייה שמערערות את תוצאות הבחירות הן ניסיון לעוות את הצדק, 100 אחוזים מהקולות נמצאו כשרים", אמר. באופוזיצייה המצרית מחו על הזיופים הרבים שהיו במהלך משאל העם, ולא קיבלו את תוצאות הבחירות הבלתי רשמיות.
.
ראש הממשלה המצרי לשעבר והמועמד לנשיאות מצרים, אחמד שפיק, אמר בראיון לרשת אל ערביה כי הזיופים במהלך משאל העם על החוקה יכולים להוביל רק למהפכה עממית שלטענתו, קרובה

מאוד.

"מהפכת ה-20 בינואר שהפילה את מובארק, נפתחה באופן ספונטני, היא יכולה לחזור על עצמה בכל רגע נתון". הוא טען כי תנועת האחים המוסלמים מזייפים את הבחירות לחוקה, בדיוק כפי שזייפו את הבחירות לנשיאות בהן הפסיק למוחמד מורסי.

"המצב בו הם נמצאים בהנהגה לא ימשך עוד זמן רב, העם כולו מבין ורואה שהם מזייפים את הבחירות, והוא לא יתן להונאה של האחים המוסלמים להימשך זמן רב".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''חדשות חוץ''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים