עורך 'הארץ' לשעבר: 'הארץ' איבד את מעמדו הציבורי

חנוך מרמרי, עורכו המיתולוגי של 'הארץ', מאשים כי העיתון נגרר לשוליים ומאבד ממעמדו. אלוף בן, העורך הנוכחי, לא נשאר חייב ומגיב בחריפות

nrg מעריב | 8/1/2013 9:45 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מלחמות העורכים: בראיון נדיר לעיתונאי חנן עמיאור שמופיע באתר ביקורת התקשורת 'פרספקטיבה' מותח עורכו לשעבר של עיתון 'הארץ' חנוך מרמרי ביקורת חריפה על מדיניות העיתון והשינויים שעברו עליו בשנים האחרונות.

מרמרי מאשים כי 'הארץ' הפך משחקן על המגרש למשקיף מהמרפסת, מאבד ממעמדו ומהשפעתו, אינו מנהל דיאלוג עם מערכות השלטון ובנוסף מתדרדר ברמתו ובאיכות המוצר העיתונאי שהוא מספק.
אלוף בן, עורכו הנוכחי של העיתון, לא נשאר חייב ובתגובתו מותח ביקורת חריפה על מרמרי וטוען כי לא 'הארץ' הוא זה שנסחף שמאלה, אלא מרמרי הוא זה שנסחף ימינה. עוד מאשים בן את מרמרי כי האחרון "משרת כוחות המבקשים להכחיד את חופש הביטוי".

אנו מביאים כאן את עיקרי הדברים של חנוך מרמרי ואלוף בן כפי שהם מופיעים באתר 'פרספקטיבה':

"אחת המטרות העיקריות שלי בתור עורך ראשי, היתה להשאיר את העיתון במגרש ולא להורידו לשוליים. כיום 'הארץ' אינו במגרש, אלא הפך משחקן במגרש למשקיף מהמרפסת. וכשאתה משקיף מרוחק אתה לא בהכרח רואה טוב יותר את המהלכים המורכבים שבמשחק – ובוודאי משפיע פחות" עוד אמר מרמרי כי "העיתון

תמיד היה בשמאל, אבל למרות זאת התמיד בדיאלוג קבוע עם ראשי המדינה, גם אם לפרקים היה דיאלוג ביקורתי מאד. הדבר הזה כבר לא קיים עוד היום".
מרמרי התייחס גם להידלדלות במשאב העיקרי של העיתון, איכות המוצר העיתונאי: "דווקא בגלל אופיו של 'הארץ' כעיתון רקורד הנוטה להעמיק, מטריד לראות איך הזיכרון הקולקטיבי של עיתונאיו נשחק במהירות והמיומנות המקצועית מתדלדלת".

חנוך מרמרי
חנוך מרמרי אריק סולטן

עורך 'הארץ' אלוף בן מסר בתגובה לדברי מרמרי: "הנחת היסוד של פרספקטיבה וחנוך מרמרי לפיה "הארץ נחלש בשנים האחרונות" אינה נתמכת בעובדות, ונראית כניסיון חסר כיסוי לפגוע בתדמית העיתון.

אשר לעמדה הפוליטית של 'הארץ': עצוב לי שמורי ורבי מרמרי, שלימד אותי פרק במאבק על חופש העיתונות בישראל, משרת היום את הכוחות המבקשים להכחיד את חופש הביטוי ומגוון הדעות בתקשורת הישראלית, ולהפוך את העיתונות לדף המסרים של הממשלה.
עמדות העיתון, המבוטאות במאמרי המערכת, לא השתנו בעשרות השנים האחרונות. לא 'הארץ' נסחף שמאלה, אלא מרמרי נסחף ימינה.

כשבנימין נתניהו נבחר לראשות הממשלה ב-1996, מרמרי כינס את אנשי המערכת בגני התערוכה, ואמר שהשלטון החדש מנהל נגדנו מלחמת תרבות, ועלינו להשיב מלחמה.. מגוון הדעות היחיד שהתאפשר אז התבטא בנימוקים השונים להצדקת סילוקו של נתניהו מהשלטון. מוזר שכעבור שנים, הוא מנסה לתאר את עצמו כעורך ליברל שעודד ריבוי דעות".

הראיון המלא ותגובתו המלאה של בן מופיעים כאמור באתר 'פרספקטיבה'

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים