המכתב של וינר לרמטכ"ל: "אמצא את הכלים לתת פומבי לאמת"

לאחר שהבין כי רב אלוף בני גנץ צפוי להדיח אותו, שלח אחד מ"כוכבי" דוח הרפז מסמך בו הביע את רגשותיו ואת אכזבתו: "כמי שישב איתנו באותה הקומה וחווה את אותן החוויות, גם באופן אישי, תמוהה ההחלטה בעיניי"

אחיקם משה דוד | 13/1/2013 22:15 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
פרשת דוח הרפז גבתה את המחיר הראשון שלה, לאחר שאל"מ ארז וינר יסיים את שירותו הצבאי. בפגישה שנערכה ביום רביעי האחרון בין גנץ לוינר אמר הראשון כי החליט להעמיד אותו בפני ועדה להתרת התחייבויות כדי לסיים את שרותו של וינר בצה"ל.
אל
אל"מ ארז וינר צילום ארכיון: רענן כהן


וינר אמר לגנץ בשיחה: "הגשתי עתירה נגד הדוח, בבקשה תמתין עם ההחלטה להדיח אותי". גנץ אמר לוינר כי הוא מעריך אותו ומוקיר את הכרותם לאורך השנים אך משיב בשלילה ואומר כי החלטתו תקפה ולא תשונה.

במכתב יוצא דופן, אותו כתב אתמול וינר לרמטכ"ל גנץ הוא קובל על החלטתו של האחרון להדיחו מהצבא.

אשכנזי: בגלל התנהלות ברק, וינר היה בסיטואציה בלתי אפשרית

"איני מקבל את הקביעות ואת המסקנות של דו"ח המבקר בענייני. בדו"ח נפלו פגמים קשים; בתהליך, בעובדות שנקבעו, באלה שלא נקבעו - ובמסקנות שהוסקו", כתב וינר.

"סברתי, כי נכון היה שתאפשר לי לפרוס בפניך, או בפני כל גורם מטעמך, את עמדתי וכי את ההחלטה לגבי - שהינה כה קשה ומשמעותית - תקבל רק לאחר שתבחן בפתיחות את טענותי. אולם כזאת, כך הבהרת לי, לא ייעשה. מנוי וגמור עמך שלא לשמוע אותי ולהוציאני משורות צה"ל בהליך מזורז".

וינר, כזכור, הגיש לאחרונה עתירה לבג"ץ במטרה לשנות את מסקנות דוח המבקר נגדו כאשר בבסיס טענותיו הטענה שהו מילא את פקודותיו של מפקדו. במכתב ששלח היום לגנץ הוא כתב כי נכון היה לגנץ להמתין עם ההחלטה בעניינו עד סיום העתירה.

"בפגישתנו שבת והדגשת את ההכרות ארוכת השנים בינינו ואת הערכתך הרבה אלי. לתומי סברתי, כי אלה צריכים היו להקנות לי, לכל הפחות, את יומי ואת ההזדמנות להציג בפניך את הדברים כהווייתם, מה שנמנע ממני בטרם החלטת לבטל את מינויי לקח"ר. אולם, אתה סברת אחרת.
    
"תמוה הדבר בעיני, בייחוד לאור העובדה שאתה עצמך היית שותף לאורך כל התקופה האמורה, כסגנו של רא"ל (מיל') אשכנזי וכמי שישב איתנו באותה הקומה וחווה את אותן החוויות, כולל באופן אישי."

וינר גם תקף את גנץ על הנאום אותו נשא ביום שני שעבר בפני פורום הפיקוד

הבכיר של צהל ועל כך שסירב לאפשר לו להתראיין למרות בקשתו לאחר הפרשה: "כפי שציינתי בפניך בפגישתנו, מוצא אני טעם לפגם, בכך שבחרת מחד גיסא לתת ביטוי פומבי לעמדתך בנוגע לפרשה, עם כל הפרשנויות שניתנו לדבריך בנוגע אלי - ומאידך גיסא מנעת ממני את האפשרות להתראיין ולהביא בפני הציבור, בדגש על עמיתי ופקודי בצה"ל, את גרסתי בפרשה.

"כתוצאה מכך, שמי הוכפש בכל אמצעי התקשורת, ללא שום תגובה מצד גורם צבאי רשמי ומבלי שניתנה לי הזכות להגן על שמי הטוב. כל זאת תוך פגיעה קשה ובלתי הפיכה בהורי המבוגרים, ברעייתי היקרה ובילדיי הרכים".

לדברי וינר, הוא שקל את המשך ההליך של הפרת ההתחייבות לשרות קבע בצהל כפי שגנץ הבהיר לו שיעשה ואמר כי הליך זה היה מאלץ אותו לגרור חלק גדול מבכירי צה"ל בהווה ובעבר שהיו מודעים למה שהתרחש בתקופת האירועים בין ברק לאשכנזי לוועדות ולבתי המשפט ואמר כי עקב כך החליט לוותר על ההליך ולא להאבק בהחלטת הרמטכ"ל.

"מאחר שצה"ל יקר ללבי, החלטתי, בלב כבד ולאחר התלבטות קשה, להעמיד את טובת הצבא והמפקדים היקרים לי, לפני טובתי האישית. הנגזרת מכך היא, שלא אאבק בהחלטתך, שגויה ובלתי צודקת ככל שתהא וכפי שציינתי מספר פעמים בעבר: "האמת תורה דרכה..." ובע"ה אמצא את הכלים הנאותים ואת הבמה הראויה כדי לתת פומבי לאמת, החייבת לצאת לאור".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים