בחירות

נאום הנצחון של לפיד: אחריות כבדה הונחה הלילה על כתפינו

יו"ר מפלגת 'יש עתיד' נשא הלילה את נאום הנצחון מול פעילי מפלגתו והזכיר את אביו טומי "כרגע הבנתי את כובד האחריות שתהיה לי"

עמרי מניב | 23/1/2013 0:54 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
יו"ר מפלגת 'יש עתיד' יאיר לפיד נשא הערב נאום נצחון מרגש מול פעילי המפלגה בבית סוקולוב בתל-אביב. לפיד הזכיר בנאומו את אביו טומי לפיד ז"ל, אשר עמד בראש מפלגת 'שינוי'.

"לפני עשר שנים בדיוק ישבתי בבית הוריי כשבמשדר בעשר בערב עלו הגרפים והמפלגה של אבי 'שינוי' זכתה ב-15 מנדטים" אמר לפיד בהתרגשות. "כולנו שמחנו, כי חשבנו שמותר לשמוח ברגעים כאלה, אבל אז גילינו שאבא נשאר לשבת וכמעט לא זז כשהוא נראה המום. 'שאלתי מה קרה?' והוא ענה לי: 'כרגע הבנתי את כובד האחריות שתהיה לי'. אני לא הבנתי אז למה הוא מתכוון, אבל הלילה אני מבין".

 

 
צילום: ניסן ירון

לפיד אף התייחס לעובדה כי הוא עומד בראש המפלגה השניה בגודלה בכנסת הבאה, דבר שיעמיד אותו בעמדת כח משמעותית: "אחריות כבדה הונחה הלילה על הכתפיים של כולנו. משפט שנאמר לי לאורך כל היום ממטולה ועד אילת היה 'אל תשכח אותנו כשתהיה שם. אל תהיה כמו כל אלה שנבחרים ושוכחים'. אני לא אשכח אותם. אני לא אשכח אף אחד" אמר.

עוד אמר כי "מדינת ישראל עומדת בפני אתגרים גדולים. בפני עולם של קיפאון מדיני וחלוקה לא נכונה של הנטל. יש רק דרך אחת שאפשר להתמודד עם הכל וזה ביחד. זה המסר שאזרחי ישראל שידרו הערב, הם אמרו 'לא לאנטי דמוקרטיה".

לפני כשנה עזב לפיד את הגשת 'אולפן שישי' של חדשות ערוץ 2 ויצא לדרכו הפוליטית. פעילי המפלגה ציינו בימים האחרונים כי היו שמחים לקבל גם 15 מנדטים "אנחנו מאוד מופתעים מהתוצאות" אמרו."אם תסתכלו על הרשימה שלנו, יש בה הכל. מה שמאחד ביניהם הוא שהם אומרים כן לתקווה ואחריות הדדית וכן לאמת שלא נמצאת באיזה צד. לא בידי הימין ולא השמאל וליצור כאן מרכז אמיתי והוגן, שמנהל דיאלוג.

"זה לא צריך להיות אחד על חשבון השני, אלא אחד עם השני. אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי להודות לכולם. גם לקבוצה מופלאה של פעילים, צעירים ומבוגרים שכבר חודשים עובדים ללא הפסקה וכמובן גם למשפחתי.

"הבחירות הסתיימו, במערכת הבחירות מטבעה היו הרבה כעסים. אנחנו צריכים עכשיו למצוא את הדרך לעבוד ביחד. אני חש את כובד האחריות ואני קורא לבכירי המערכת הפוליטית ככל שביכולתם להקים ממשלה שתאחד בתוכה את הכוחות המתונים משמאל ומימין, כדי שנביא שינוי אמיתי למדינת ישראל".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים