קרב משולש בליכוד על תיק האוצר

מאבק חריף בין שטייניץ, סער וארדן על התיק הבכיר. גורם בליכוד: "נתניהו עשוי להשאיר את השר הנוכחי כדי למנוע זעזועים במפלגה"

זאב קם ויוסי גרינשטיין | 1/2/2013 9:11 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הקרב על האוצר: רגע לפני שהנשיא שמעון פרס מטיל באופן רשמי על בנימין נתניהו לנסות ולהרכיב את הממשלה הבאה, המתח בתוך מפלגתו בנוגע לחלוקת התיקים הולך ומחריף. התיק המבוקש ביותר בין שרי הליכוד הוא משרד האוצר, ונכון לעכשיו בתוך המפלגה מ תקיים מאבק משולש על התיק בין שלושה שרים: שר האוצר הנוכחי יובל שטייניץ, שר החינוך גדעון סער והשר להגנת הסביבה גלעד ארדן.

כל אחד מהשלושה רואה את עצמו כמועמד לתפקיד, וגם דאג להעביר מסרים בנושא למי שצריך. גורמים בליכוד טוענים כי אף שתיק המשפטים הוזכר ככזה שצפוי להימסר לשר ארדן, העביר האחרון מסרים כי הוא מעדיף את תיק האוצר. זאת אף שעל פי ההערכות גם יו"ר ישראל ביתנו ושר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, מעוניין לראות את ארדן במשרד המשפטים.

שטייניץ, שמסיים בימים אלה קדנציה ראשונה בתפקיד, יכול לבסוף למצוא את עצמו מרוויח מהמצב ונשאר בתפקידו, בשל רצונו של ראש הממשלה לא לעורר זעזועים גדולים מדי במערך הכוחות של שרי מפלגתו. "יש סיכוי שיובל יישאר לבסוף במשרד האוצר, במקום שנתניהו ישבור את הראש וייכנס לתוך הריבים שמתנהלים כרגע בין שרי הליכוד שמעוניינים בתפקיד", הסביר אתמול בכיר בליכוד.

מלבד שלושת שרי הליכוד יש אפשרות שביש עתיד יחליטו כי הם מעוניינים במשרד האוצר, כתיק הבכיר שלהם. גם האפשרות שאביגדור ליברמן ייבחר לתיק האוצר עדיין קיימת, לאחר שסוכם עמו כי יקבל את אחד משלושת התיקים הבכירים בממשלה - ביטחון, חוץ ואוצר. אם כך יקרה, מעריכים בליכוד כי השר הנוכחי שטייניץ ימשיך בתפקידו עד שליברמן יוכל לשוב ולכהן בתפקיד שר.

מבין שרי הליכוד הנוכחיים, רק שניים יכולים להרגיש יחסית בטוחים בתפקידם בממשלה הבאה. הראשון הוא שר התחבורה ישראל כץ, שצפוי להמשיך בתפקידו, והשר לקידום הנגב והגליל סילבן שלום מחזיק בהבטחה מנתניהו לקבל תפקיד בכיר יותר בממשלה הבאה.
מחיר הדלק מזנק

ובאותו תחום: מחיר ליטר בנזין התייקר אמש ב-31 אגורות, והוא עומד על 7.83 שקלים בתדלוק עצמי ועל 8.01 שקלים בשירות מלא. בקרוב צפויות עליות מחירים של עשרות מוצרים ושירותים, ובהם החשמל )עשרה אחוזים(, הלחם האחיד והחלב בפיקוח )כשישה אחוזים ( והטיסות והתחבורה הציבורית )כשלושה אחוזים וחצי(. עליות מחירים נוספות צפויות בעקבות התייקרות החשמל.בתוך כך הביעו אתמול בצמרת הכלכלית דאגה מהגידול של 70 אלף מובטלים במהלך 2012. בחודש דצמבר הגיע מספר המובטלים ל-251 אלף , והחשש הוא כי מספרם ינסוק ל-300 אלף בסוף 2013. שיעור האבטלה בסוף 2012 עומד על 6.9 אחוזים , לעומת 5.6 אחוזים בסוף 2011.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים