האם צ'אק הייגל קיבל כסף מארגון "ידידי חמאס"?

26 מחוקקים רפובליקנים דורשים מהמועמד לתפקיד שר ההגנה לחשוף את הארגונים שתרמו לו. הטענה כי קיבל כספים מתנועה מקורבת לחמאס לא הוכחה, אך הייגל עדיין לא הכחיש

צח יוקד (ארה''ב) ויצחק הילדסהיימר | 10/2/2013 7:41 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: צ'אק הייגל
האם צ'אק הייגל, מועמדו של הנשיא אובמה לתפקיד שר ההגנה, קיבל כספים מארגון "ידידי חמאס", המקורב לארגון הטרור מעזה? השאלה הזו מעוררת סערה חדשה בקשר למינויו האפשרי של הסנאטור לשעבר לתפקיד הבכיר.

- הייגל: אבטיח שישראל תשמור על יתרונה הצבאי

26 סנאטורים רפובליקנים חתמו על מכתב הדורש מהייגל לחשוף את רשימת התורמים המלאה של הגופים והארגונים הזרים ששמו נקשר אליהם בשנים האחרונות.
 
צ'אק הייגל בשימוע בסנאט.
צ'אק הייגל בשימוע בסנאט. צילום: אי-פי

זאת, לאחר שאתרי אינטרנט המזוהים עם הימין העלו את הטענה כי קיבל כספים גם מארגון "ידידי חמאס". לעת עתה איש לא הצליח להוכיח את הדברים, אך מנגד גם לא פורסמה להם הכחשה רשמית על ידי הייגל או הבית הלבן.

הסנאטור הדמוקרטי קארל לוין, המשמש כיו"ר ועדת הכוחות המזוינים של הסנאט, טען אתמול כי "מדובר בדרישה חסרת תקדים". לדברי לוין, שנחלץ לעזרתו של הייגל, "הדרישה הזו חורגת בהרבה מעבר לנהלים המקובלים לגבי השקיפות שנדרשה ממועמדים קודמים לתפקיד שר ההגנה".

במפלגה הרפובליקנית הדפו את הביקורת של לוין: "אין שום דבר חסר תקדים בכך שאנו מבקשים ממיועד לתפקיד שר ההגנה לחשוף בפני אלו ארגונים זרים הוא נאם וכמה כסף הם שילמו לו", אמר גורם בכיר המעורב בעניין. לדבריו, העובדה שעד עתה לא פורסמה הכחשה לדברים מגבירה עוד יותר את החשד שהייגל קיבל בעבר כספים מארגונים מפוקפקים.

עם או בלי קשר לטענות החדשות שהופנו כלפיי הייגל, אתמול טרחו בסביבתו לפרסם הבהרה מפתיעה, לפיה "אין שום בסיס לשמועות שהסנאטור לשעבר שוקל להסיר את מועמדותו". את הדברים אמר אחד מעוזריו של הייגל לאתר "פוליטיקו".כזכור , מאז שעלה לראשונה שמו של הייגל כמועמד לתפקיד שר ההגנה, הועלו נגדו טענות חוזרות ונשנות על כך שיחסו לישראל אינו אוהד, כביכול. במהלך השימוע שנערך לו בסנאט חזר בו הייגל מרבות מהעמדות שהביע בעבר.

בין השאר טען כי כעת הוא תומך בסנקציות על איראן, שלהן התנגד, והבהיר כי הוא אף אינו שולל פעולה צבאית נגד מתקני הגרעין שלה. הייגל גם התנצל על אמירות שנתפסו בוושינגטון כבעלות טון אנטישמי, לפיהן "הלובי היהודי" מטיל אימה על המחוקקים בקונגרס.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''אמריקה''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים