האסיר שובת הרעב צפוי להשתחרר בעוד כשבועיים

סאמר אל-עיסאווי, האסיר הפלסטיני השובת רעב כבר למעלה מ-200 יום, אמור לסיים לרצות את 8 חודשי המאסר שנגזרו עליו בגין הפרת ההגבלות שהוטלו עליו במסגרת שחרורו בעסקת שליט. עם זאת, ייתכן כי ועדת צבאית תחליט להחזיר את עונש המאסר המקורי שהושת עליו בגין העבירה עליה ישב בכלא לפני ששוחרר

אבי אשכנזי | 21/2/2013 19:07 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
סאמר אל-עיסאווי, האסיר הפלסטיני השובת רעב כבר למעלה מ-200 יום, עשוי להשתחרר תוך שבועיים מהכלא. אל-עיסאווי נאסר בשנת 2000 באשמת החזקת נשק ונשלח למאסר של 30 שנה. הוא שוחרר במסגרת עסקת שליט, אך נעצר בשנית לאחר שהפר את ההגבלות של שחרורו כשניסה להגיע לשטחי יהודה ושומרון.
 
הפגנת פלסטינים סמוך לכלא עופר, לתמיכה באסירים הפלסטינים שובתי הרעב
הפגנת פלסטינים סמוך לכלא עופר, לתמיכה באסירים הפלסטינים שובתי הרעב צילום: אי-אף-פי

בעקבות ההפרה הוגש נגדו כתב אישום, והיום (ה') הגיע בית המשפט הצבאי להכרעה. בית המשפט פסק כי אל-עיסאווי ירצה 8 חודשי מעצר, אותם אמור להשלים בעוד כשבועיים כיוון שנעצר בחודש יולי האחרון.

אולם בבתי הסוהר אומרים ששחרורו אינו מובטח, מכיוון שבשל העבירה שאותה ביצע אמורה להתכנס ועדה צבאית בראשותו של אלוף פיקוד מרכז, ולהחליט האם יש מקום להחזיר את העונש המקורי שהוטל על עיסאווי בעבירה הראשונה שביצע.

זאת לאחר שקיבל חנינה מן הנשיא, ועונשו קוצר, כאמור במסגרת עסקת שליט. "במידה והוועדה תחליט כי יש מקום להשיב את העונש המקורי, הוא יידרש להמשיך ולרצות את העונש בבית הכלא", אמר גורם בכיר בשב"ס. הגורם הוסיף כי גם אם הוועדה לא תספיק להתכנס בתוך שבועיים, ימשיך האסיר לרצות את העונש עד להתכנסות הוועדה, אם תהיה כזאת.

משפחתו של אלעיסאווי פנתה בתחילת החודש לנשיא מצרים, מוחמד מורסי, בבקשה רשמית לסייע בשחרור בנם.
 
משלחת של המשפחה, בראשות חבר הכנסת ג'מאל זחלקה, יושב ראש רשימת בל"ד, הגישה מכתב עם הבקשה בשגרירות המצרית בתל אביב.

זחלקה כתב אז בחשבון הפייסבוק שלו: "סאמר אלעיסאווי נמצא במצב של סכנת חיים, ויש לשחררו באופן מיידי. למצרים יש את הזכות והחובה לסייע בפתרון סוגיית האסירים, ולהפעיל לחץ על מי שצריך כדי לשחררו". זחלקה הוסיף: "אנחנו נמשיך לתמוך באסירים האמיצים שלנו בדרכים שונות".ביום שישי האחרון נפצעו מאות פלסטינים בהפגנות שהתקיימו ברחבי הגדה המערבית, למען האסירים הפלסטינים הכלואים בבתי הכלא הישראלים ובמיוחד לתמיכה באסירים שובתי הרעב, כדוגמת סאמר אל-עיסאווי.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים