50 אלף כבר חתמו: אובמה בוא עם פולארד

העצומה הקוראת לאובמה לשחרר את המרגל הישראלי, צוברת תאוצה. שורה של בכירים ישראלים הצטרפו, ביניהם, הנשיא פרס ויצחק נבון

אריק בנדר | 22/2/2013 9:05 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
יותר מ-50 אלף איש חתמו עד אתמול על עצומה הקוראת לשחרורו של המרגל הישראלי יונתן פולארד, המופנית לנשיא ארצות הברית ברק אובמה לקראת ביקורו בארץ בחודש הבא. בין החותמים על העצומה לשחרור פולארד, המרצה מאסר עולם: הנשיא לשעבר יצחק נבון, שלושה חתני פרס נובל ושורה של חברי כנסת.

- לחתימה על העצומה לחצו כאן!

כבר 28 שנה בכלא. יונתן פולארד
כבר 28 שנה בכלא. יונתן פולארד צילום ארכיון: אי-פי
בוועד למען פולארד ינסו להעביר את העצומה לנשיא האמריקאי באמצעות הנשיא שמעון פרס, בקבלת הפנים הממלכתית בנתב"ג. מבית הנשיא, שהיה ראש הממשלה כשפולארד נעצר, נמסר כי הוא ישוב ויעלה את הנושא בפגישתו עם אובמה.

על העצומה האינטרנטית חתמו, בין היתר, הפרופסורים אהרון צ'חנובר, ישראל אומן ודן שכטמן; הסופרים א.ב. יהושע ואהרון אפלפלד; מנהלי בתי החולים שערי צדק, איכילוב, רמב"ם וסורוקה; וחברי הכנסת ובהם יאיר לפיד, אלעזר שטרן, איתן כבל, פנינה תמנו-שטה ויעקב פרי.

אסתר פולארד, רעייתו של המרגל הישראלי, אמרה אתמול: "בעוד שבועות ספורים ימלאו למאסרו של יונתן 10,000 ימים, זה אירוע שאף אחד מאיתנו לא רוצה לחגוג ולציין. אני אסירת תודה למי שכבר חתם והצטרף, ומבקשת עזרה כדי להגיע למאות אלפי חתימות שיקראו לאובמה לסיים את הטרגדיה. זה לוקח כמה שניות, ויכול להציל את חייו של יונתן".

בשנה האחרונה חלה הרעה משמעותית במצב בריאותו של פולארד, והוא אושפז בבית חולים. רעייתו נפגשה עם פרס, וביקשה שיפנה אל אובמה בבקשה למנוע את החזרתו של בעלה לתאו בכלא בצפון קרוליינה. פולארד סובל מבעיות בריאות כלליות ורעיתו חוששת מהידרדרות במצבו. "אני חיה בחשש מעוד טלפון שבו מודיעים לי על משבר רפואי נוסף של יונתן", אמרה.  

במקביל קרא ח"כ משה פייגלין (הליכוד) לעמיתיו להחרים את נאום אובמה בכנסת, אם אכן ינאם במליאה ולא ישחרר עד אז את פולארד ממאסר. "הגענו לקו האדום שמעבר לו אנו מאבדים את אחינו. אובמה אמור לנאום בכנסת בערב פסח. ברוך בואך נשיא ארצות הברית, עם אחינו יונתן".


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

ג'ונתן פולארד - כבר 28 שנים בכלא

צילום ארכיון: אי-פי

נשיא ארה"ב עומד להגיע לארץ. "מעריב" יוצא בקמפיין למען שחרורו של ג'ונתן פולארד לאחר 28 שנים בכלא

לכל הכתבות של ג'ונתן פולארד - כבר 28 שנים בכלא

עוד ב''ג'ונתן פולארד - כבר 28 שנים בכלא''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים