ארדואן: "ההתנצלות של ישראל נעשתה בדיוק בדרך שרצינו"

ראש ממשלת תורכיה התייחס היום להתנצלות נתניהו והשבת היחסים לסדרם. הוא אף הביע תקווה כי המהלך יוביל להסדר רחב יותר במזרח התיכון ויבקר בחודש הבא בעזה. "השאיפה שלי היא שהשכל הישר ישוב לתת את הטון בתהליך המדיני"

סוכנויות הידיעות | 23/3/2013 18:38 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ראש ממשלת תורכיה רג'יפ טאיפ ארדואן התייחס היום (שבת) להסכמה על חידוש היחסים עם ישראל והשבת השגרירים למדינות. ארדואן הצהיר כי ההתנצלות נעשתה בדרך שרצינו".
רג'פ טאיפ ארדואן. רוצה לחזור ולשחק תפקיד במו
רג'פ טאיפ ארדואן. רוצה לחזור ולשחק תפקיד במו"מ המדיני צילום: אי-פי


- נתניהו וארדואן סיכמו: השגרירים יוחזרו

אובמה על הפיוס: יש עוד בעיות

- ליברמן: הפיוס הוא שגיאה חמורה

הוא אף הביע תקווה כי השבת היחסים בין תורכיה לישראל תוביל להסדר רחב יותר שיפתור את הבעיות במזרח התיכון. "השאיפה שלי היא שהשכל הישר ישוב לתת את הטון בתהליך המדיני ואנו נביא לפתרון הסכסוך במזרח התיכון", אמר ראש הממשלה התורכי. 

ארדואן אף אישר כי יבקר בחודש הבא ברצועת עזה ובגדה המערבית, כחלק מהמאמץ להגיע להסדר מדיני.  לדבריו  החל גם תהליך של הסרת המצור מעל עזה והכנסת סחורות לאזור.

בתוך כך, ראש ממשלת חאמס איסמעיל הנייה אמר בראיון לרשת CNN הטורקית, כי ארדואן, יגיע לביקור בעזה.

הוא הוסיף כי התנצלותו של ראש הממשלה נתניהו בפני ארדואן על תוצאות משט המרמרה היא "ניצחון דיפלומטי עבור אנקרה".אמש (שישי) שוחח ראש הממשלה, בנימין נתניהו עם ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן והתנצל בפניו על הרג האזרחים הטורקים במהלך ההשתלטות על הספינה מאווי מרמרה, שהובילה את המשט הטורקי לעזה במאי 2010. את המהלך יזם נשיא ארה"ב ברק אובמה והוא נתמך על ידי שר הבטחון משה בוגי יעלון. ככל הנראה הוא  נבע ממלחמת האזרחים המחריפה בסוריה, המעלה צורך בבת ברית איתנה באזור.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים