טייס בכיר ניהל רומן עם טייסת. היא נאלצה לעזוב

מערכת יחסים רומנטית בין סגן מפקד טייסת אף-16 לקצינה צעירה הציפה את הסוגייה של יחסי מפקד-פקוד. דו"צ: "הקצינה תעבור לטייסת אחרת"

אחיקם משה דוד | 30/5/2013 8:26 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
רומן שהתפתח בין סגן מפקד טייסת אף-16 לאחת הטייסות המשרתות תחתיו בבסיס חיל האוויר במצפה רמון אילץ אותה לאחרונה לעזוב את היחידה ולעבור לשרת בטייסת אחרת.

סיפור האהבה בין השניים הפך לאחרונה לשיחת היום בבסיס והציף מחדש את הסוגיה הרגישה של יחסים רומנטיים בין מפקדים לפקודים בצה"ל. הטייסת המדוברת, "טייסת הנגב", נחשבת לאחת מהטייסות המובחרות של חיל האוויר המפעילה את מטוסי ה-f16i ("סופה") המתקדמים.
 
"שניהם צעירים ורווקים ואין סיבה להיכנס להם מתחת לבגדים". למצולמים אין קשר לכתבה אדי ישראל
 
בחודשים האחרונים החל להתפתח רומן בין קצינה צעירה ששובצה בבסיס הדרומי לסגן מפקד הטייסת - קצין המשרת בקבע האחראי על פעילות הטיסה השוטפת ועל הפעלת תוכניות העבודה והאימונים של הטייסת. עד מהרה השמועה על מערכת היחסים בין השניים החלה להתפשט ברחבי הבסיס, והדבר הגיע לבסוף גם לאוזניי המפקדים הבכירים.

בשל החוקים הברורים בצה"ל באשר ליחסים מסוג זה, היה ברור כי המצב בו מפקד מנהל קשר רומנטי עם חיילת המשרתת תחתיו לא יכול להימשך והשניים זומנו לשיחה אצל מפקדיהם. הגורמים הנוגעים בדבר קיימו שורת דיונים אודות הרומן והשלכותיו על הטייסת. בהתחלה נשקלה האפשרות כי סגן מפקד הטייסת יעזוב את תפקידו מכיוון שהוא נושא בדרגה הגבוהה יותר, אולם בסופו של דבר הוחלט כי מי שתעבור תפקיד תהיה דווקא הקצינה הצעירה. לדברי גורמים בחיל האוויר, הדבר נעשה בהסכמתה.

בינתיים, משהפך הרומן להיות גלוי עברו שני הטייסים המאוהבים להתגורר ביחד בבסיס חיל האוויר. הנושא זכה לתשומת לב רבה והפך לשיחת היום בבסיס, בין היתר לאחר שמפקדי היחידה הבכירים כינסו את סגל הפיקוד והבהירו מפורשות כי חל איסור על המפקדים לפתח קשרים רומנטים עם מי שמשרתות תחתן. לדברי גורם בבסיס "הם התאהבו וזה יכול לקרות, אבל ברור שהיה מוטב שזה לא יקרה וכולם חשים אי נעימות. לא ידוע כמה זמן התנהל הקשר ביניהם עד שהתגלה ולכן כל העיסוק בנושא הזה קצת לא נוח לכולם". גורם נוסף בחיל האוויר אמר: "שניהם צעירים ורווקים ואין סיבה להיכנס להם מתחת לבגדים. הזזתה מהיחידה נעשתה בהסכמתה המלאה של הטייסת שהבינה כי מדובר במצב בלתי אפשרי".

כידוע , נהלי הצבא אוסרים על קיום יחסים רומנטיים בין מפקדים לפקודים מחשש לניצול יחסי מרות. בצה"ל לא רואים בעין יפה יחסים מסוג זה, ומשהם נוצרים מחוייבים הצדדים לדווח בזמן אמת לדרג הבכיר. גורמים בצה"ל מבהירים כי כל מקרה נתון לשיקול דעת המפקדים ביחידה, והרבה פעמים הדבר תלוי באם מערכת היחסים דווחה בזמן אמת. בדיון שנערך בנושא בכנסת לפני שלוש שנים אמרה יועצת הרמטכ"ל לשעבר לענייני נשים, תא"ל במיל' גילה כליפי-אמיר, כי יחסים בהסכמה בין מפקד לחיילת זו תופעה פסולה בעיניה. בעבר נכנסו לכלא מפקדים בגדוד המעורב קרקל לאחר שניהלו קשרים רומנטיים עם חיילות שלהם, זאת בשל העובדה כי הסתירו את הקשר ושיקרו כשנשאלו עליו.

מדובר צה"ל נמסר כי "לאור דיווח יזום של הקצינים למפקדיהם, בהתאם לייעוץ של הגורמים הרלוונטים ולאחר בחינת החלופות האפשריות, סוכם כי הקצינה תמשיך למלא את תפקידה בטייסת אחרת באותו הבסיס".

ahikam77@gmail.com

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק