דרעי והרצוג סיכמו: נפעל להפיל את הממשלה מהאופוזיציה

בפגישה שהתקיימה בין יו"ר העבודה הנכנס לבין יו"ר ש"ס, החליטו השניים להביא להפלת ממשלת נתניהו באמצעות שיתוף פעולה פרלמנטרי. דוברו של הרצוג: "אפשר להתלכד סביב נושאים משותפים, כמו המאבק בעוני או ההגנה על זכויות העובדים"

אריק בנדר | 2/12/2013 15:06 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
גוש פוליטי חדש בכנסת? סיעות העבודה וש"ס החליטו היום (ב') לשתף פעולה מהאופוזיציה על מנת להביא להפלת ממשלת נתניהו. ההחלטה התקבלה במהלך פגישה שקיימו יושב ראש מפלגת העבודה וראש האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג עם יו"ר ש"ס אריה דרעי.
מעוניינים לתפוס את השלטון. בוז'י הרצוג ואריה דרעי
מעוניינים לתפוס את השלטון. בוז'י הרצוג ואריה דרעי צילום: דורון גרינוולד ופלאש90


מלשכתו של ח"כ דרעי נמסר בתום הפגישה כי "השניים סיכמו להדק את שיתוף הפעולה ולפעול במשותף מהאופוזיציה על מנת להפיל את הממשלה". בש"ס אמרו עוד כי לח"כ דרעי נוח יותר לשתף פעולה עם הרצוג מאשר עם קודמתו בתפקיד, שלי יחימוביץ'.

"ח"כ דרעי וח"כ הרצוג חברים בוועדת משנה חשאית של ועדת החוץ והביטחון ושיתוף הפעולה ביניהם מעולה", אמרו עוד בש"ס. "הכוונה היא לפעול באמצעות שיתוף פעולה פרלמנטרי על מנת לקצר את ימיה של הממשלה. הדבר אמור להתאפשר משום שבין השניים יש כימיה טובה".

יועץ התקשורת של ח"כ הרצוג אמר בעקבות הפגישה כי "ח"כ הרצוג התבטא לא פעם בכוונתו להוביל גוש גדול של האופוזיציה שיחליף את השלטון ויציע אלטרנטיבה, כי שלטון הימין הוא רע ולא נותן תשובות למצוקות האזרח".

עוד הוסיף כי "ברור שסדר היום של המפלגות החרדיות שונה מזה של המפלגות הערביות למשל, אבל אפשר להתלכד סביב נושאים משותפים, למשל המאבק בעוני או ההגנה על זכויות העובדים".

עוד אמר כי "גם בנושא המדיני יש סיכוי לגייס תמיכה של ש"ס ויהדות התורה אף שהן מתנגדות לחלוקת הארץ".


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים