צה"ל מסיר מחסומים ליד כפרים ברשות

על-פי הנחיות האמריקאים צה"ל מסיר חסימות שהוצבו בסמוך לכפרים פלסטיניים ביהודה ושומרון בשנים האחרונות לאחר פיגועי טרור

מאת יוחאי עופר | 6/12/2013 8:17 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
המשא ומתן עם הפלסטינים מתנהל כבר כמה חודשים, ובשטח מתברר כי האמריקאים נותנים הנחיות לטובת הקלת התנועה הפלסטינית. בשבועות האחרונים מסיר צה"ל חסימות שהוצבו בסמוך לכפרים פלסטיניים ביהודה ושומרון בשנים האחרונות לאחר פיגועי טרור.

מחסום רנתיס שנפתח לאחרונה
מחסום רנתיס שנפתח לאחרונה צילום: גד אמיתון, סוכנות תצפית
בתוך זמן קצר ייפתח לתנועת פלסטינים ציר בסמוך לכפר בית ענון באזור חברון. פתיחתו של הציר הזה מגלה גם את המעורבות הישירה של ארה"ב, כאשר על תוכנית הבנייה לכיכר שתיבנה במקום, ואושרה באופן חסר תקדים בתוך חודשיים במנהל האזרחי, חתום ארגון ה-USAID שמוביל את הפרויקט כולו ואחראי על הוצאתו לפועל מראשיתו.

"התוכנית כולה היא של האמריקאים, וכחלק ממנה ייפתח הציר שכבר שנים סגור", אומר מלאכי לוינגר, ראש המועצה המקומית קרית ארבע. "התשובה הכי מקורית זה שיש לנו מחויבות לאמריקאים, ויש הרגשה שההנחיה הזו מגיעה מלמעלה".

בשנים האחרונות הוסרו עשרות המחסומים שהוצבו דרך קבע במסלול נסיעתם של הפלסטינים, בכניסה לערים ולכפרים, ועתה התנועה בין צפון השומרון לדרום הר חברון היא חופשית לתנועת פלסטינים.

מדובר צה"ל נמסר: "בהתאם להערכת המצב ולשיקולים ביטחוניים, הוסרו חסמי בטון. ביטחון תושבי האזור לא נפגע מהסרת חסמים אלו, והשמירה על ביטחונם ממשיכה להיות משימתו העיקרית של צה"ל".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...