ערוץ 10 בסכנת סגירה, גיא פינס הפסיק לשדר

בעל המניות רון לאודר הודיע כי יפסיק את הזרמת הכספים לערוץ 10. ועד העובדים: "נאלץ לפעול בעצמנו כדי להבטיח את עתיד הערוץ ועובדיו"

יובל גורן | 10/12/2013 8:44 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שנה לאחר שנאלצו לעזוב את אולפני השידור ולצאת למאבק על הישרדות מקום עבודתם, נאלצים בימים אלה מאות עובדי ערוץ 10 וחדשות 10 לצאת למאבק נוסף ולא פחות דרמטי על עתידם העסוקתי.

בינתיים ממשיך לשדר. אמנון לוי
בינתיים ממשיך לשדר. אמנון לוי צילום מסך
רון לאודר, אחד מבעלי המניות בערוץ והגורם שהעביר את תזרים המזומנים המרכזי לערוץ 10 בשנה האחרונה הודיע אתמול כי בכוונתו להפסיק את הזרמת הכספים לערוץ.

לאור המצב הפיננסי הקשה ניסו נציגי ההנהלה להגיע לסיכומים עם חברות ההפקה החיצוניות של הערוץ - שבהן הפקת גיא פינס, אמנון לוי, רפי רשף ותוכנית הבוקר בהגשת אורלי וילנאי וגיא מרוז - על הסדר תשלומים למשך תקופה ארוכה מהמקובל.

מרבית חברות ההפקה הסכימו בלית ברירה להמשיך בשידורים בתקווה שייראו את הכסף בעתיד, אך בסביבתו של פינס סירבו לקחת סיכון והודיעו כי עד שלא יקבלו את התשלום עבור ההפקות לא ישובו לשדר את התוכנית. בשלב זה חברות ההפקה האחרות ממשיכות לשדר בערוץ, אולם למעריב נודע כי גם הפקות נוספות שוקלות להפסיק את השידורים.

גורמים בערוץ 10 הדגישו אתמול כי אף שלא מדובר בפעם הראשונה שבה מתפרסמים דיווחים על סכנת הסגירה של הערוץ, לא מדובר ב"ספין" אלא בסכנה מוחשית לעתיד הערוץ ולפרנסה של מאות עובדיו ומאות נוספים המועסקים בחברות ההפקה החיצוניות.
משדרים עסקים כרגיל

בזמן שבערוץ 10 מנסים לשדר עסקים כרגיל ומקווים כי בימים הקרובים יימצא פתרון למשבר, התכנס אתמול ועד העובדים לישיבת חירום שבמהלכה החליט להתערב במשבר ולפעול בכל דרך במטרה לוודא כי גם אם לאודר ייצא בסופו של דבר מהתמונה, הוא יעשה זאת תוך אחריות לעובדים ולאנשי חברות ההפקה לאחר שהתחייב להם בעבר כי הוא "כאן כדי להישאר".

בהודעה ששלח אתמול יו"ר ועד עובדי ערוץ 10, מתן חודורוב, לעובדים, הוא כותב: "כל בקשותינו להיפגש עם מר לאודר ולהשמיע בפניו את קולם האותנטי של העובדים טרם נענו מצידו(...)אנחנו מודיעים כי אם עד יום רביעי הקרוב לא יושג הסדר מניח את הדעת בין בעלי המניות ולא תיענה בקשתנו להיפגש עם לאודר - ניאלץ לפעול בעצמנו כדי להבטיח את עתיד הערוץ על כל המשתמע מכך". בשלב זה לא מפרטים בוועד מה בכוונתם לעשות, אולם ההערכה היא כי העובדים ישובו למאבק ציבורי על עתיד הערוץ בדרכים שונות.לצד החשש לעתידם התעסוקתי, עובדים רבים זועמים על המהלך הפתאומי של לאודר, לאחר שבעבר יצאו פעם אחר פעם להפגין לטובת הערוץ ונאבקו על הסדר שיושג בין בעלי המניות לבין הממשלה. "זכותו של בעל מניות לצאת מהערוץ אבל יש דרך לעשות את זה ויש לו אחריות על מאות רבות של עובדים שעלולים למצוא עצמם מחר ללא עבודה", אמרו בוועד העובדים.

גורמים בהנהלת ערוץ 10 הביעו אתמול תקווה כי בימים הקרובים יגיעו בעלי המניות בערוץ, רון לאודר, יוסי מימן וארנון מילצ'ן להבנות ולסיכומים. "לאף אחד מבעלי המניות אין עניין שהערוץ ייסגר ושיפוטרו מאות אנשים", אמר גורם בערוץ 10, "אלה ימים שצריך בשבילם עצבים מברזל וזה בטח לא נעים, אני מקווה שבימים הקרובים נשמע על פתרון למשבר".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים