מקורבי נתניהו: יאיר לפיד מתחיל להימאס

בעקבות הביקורת על הכוונה לרכוש מטוס ומעון חדש לרה"מ, מזהירים בסביבת נתניהו: לא בטוח שיש עתיד תוכל להישאר בקואליציה

זאב קם | 17/12/2013 7:30 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ביום שאחרי הצהרותיו של שר האוצר יאיר לפיד (יש עתיד) נגד החלטת הממשלה להקים ועדה שתבחן את נושא רכישת המטוס עבור ראש הממשלה והנשיא, תוקפים בכירים בליכוד ומקורבים לראש הממשלה במילים חריפות את שותפם הבכיר לממשלה.

- חגיגות היובל של לפיד: "אשאר במשרד האוצר עד 2020"
- בנט לרה"מ: אם לפיד יפרוש, צרף את החרדים לממשלה

לפיד ונתניהו בימים יפים יותר
לפיד ונתניהו בימים יפים יותר צילום: פלאש 90
לטענתם, הקואליציה לא יכולה להמשיך להתנהל בצורה הזו. "ההתנהגות של לפיד היא התנהגות של גנון", האשימו אמש הבכירים בכעס. "לא עושים דבר כזה לראש ממשלה. לנתניהו יש אמנם עצבי ברזל והרבה סבלנות, אבל בסוף גם לו יימאס מהסיפור הזה".

כעסם של מקורבי נתניהו מופנה למתקפה הפומבית של שר האוצר כלפי ההחלטה לבחון מקצועית אפשרות לרכישת מטוס שישמש באופן קבוע את ראש הממשלה ואת נשיא המדינה בנסיעותיהם לחו"ל, וכן את ההחלטה לבחון הקמה עתידית של מעון חדש לראש הממשלה (החלטה שגם אם תיושם, ככל הנראה תהיה לאחר כהונתו של נתניהו). האיום של אותם בכירים הוא ברור וממוקד - לפיד ומפלגתו לא יוכלו להישאר לאורך זמן בקואליציה כשהם מתנהלים בצורה כזו.

"אם הם חושבים שניתן להמשיך ככה לאורך זמן אז הם טועים", הבהירו בסביבת נתניהו. "הסיפור האחרון עם המטוס והמעון כבר היה ירידה לשפל המדרגה, גם עבור יש עתיד. יש דברים שלא עושים בתוך ממשלה אחד לשני".

אותם בכירים הוסיפו כי הבעיה מבחינתם היא הרבה מעבר לפרסום הביקורת בכלי התקשורת. "זה לא רק הסיבוב התקשורתי שניסו לעשות על גבו של נתניהו", הסבירו . "זה הרצון הזה לחפש להשפיל בכל הזדמנות את ראש הממשלה".

גורמים אחרים בליכוד סיפרו אמש כי שרי המפלגה הוכנו מבעוד מועד לקראת ישיבת הממשלה שנערכה ביום ראשון האחרון. "הכינו אותם למלחמה", סיפרו במפלגה. "אנחנו כבר מוכנים לזה שבתקופה האחרונה ביש עתיד מנסים לטרפד כל דבר שמגיע מלשכת ראש הממשלה. זה קורה בעקבות המחלוקת הבלתי פתורה בין לפיד ונתניהו בנושא ראשות ועדת החוץ והביטחון. ביש עתיד החליטו להראות לנו שכל עוד הנושא פתוח - כל דבר בממשלה יהפוך להיות קשה".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים