נבחרת ישראל מתחרה באבו-דאבי בשם בדוי

ללא סימן זיהוי: חמישה שחמטאים צעירים מתמודדים באליפות החשובה תחת שמו של איגוד השחמט העולמי ובלי דגל ישראל

אלכס דורון | 26/12/2013 9:13 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
חמישה שחמטאים צעירים מישראל, שלושה בנים ושתי בנות, משתתפים בימים אלו באליפות העולם בשחמט עד גיל 18 באבו-דאבי.
לא מזדהה. אנסטסיה וולר
לא מזדהה. אנסטסיה וולר צילום: אתר אגודת השחמט הישראלית
אלא שהם לא מופיעים תחת דגל ישראל, אלא בשם "נבחרת פיד"ה" - איגוד השחמט העולמי. נסיכות המפרץ המארחת הקפידה שהשם ישראל לא יופיע באף מקום, גם לא באתר האינטרנט הרשמי של התחרות.

הישראלים, בני 16 עד 18 ובנות 10 ו-14, נסעו לאבודאבי בליווי הורים. בישראל היססו אם לשלוח אותם לתחרות בגלל המתח הגאו-פוליטי, אך לבסוף הוחלט להשתתף בתחרות. אחת הבנות היא אנסטסיה וולר, שלפני כחודשיים זכתה באליפות אירופה עד גיל עשר.

היא הובאה לכנסת ושיחקה מול סגן שר החוץ זאב אלקין, שחמטאי חובב, ואז סיפרו לו אנשי איגוד השחמט על היסוסיהם. בהתערבות סגן השר ניתן בסופו של דבר האור הירוק לנסיעה.

מארגני האליפות בנסיכות המפרץ מצאו דרך יצירתית למנוע מעצמם לחצים ואפשרו נוכחות של ישראלים, אולם נקבע שהנבחרת תופיע ללא דגל או סימני זיהוי אחרים, אלא רק כנבחרת פיד"ה.
אתר חדשות שחמט באנגליה Chess News גילה את התרגיל ומתח על כך ביקורת: "אין בעולם מדינה בשם פיד"ה, והצעד הזה הוא מהלך חסר תקדים".

אבל בצד הפוליטיקה יש גם הישגים: לוולר 6.5 נקודות משמונה משחקים, והיא תתמודד מול שחמטאית הודית, שלה שבע נקודות בקרב שכנראה יקבע מי מהן תהיה אלופת העולם עד גיל עשר.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''חדשות חוץ''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים