דרושים בשב"כ: רכזי שטח דוברי סינית

ההשערה היא כי מערכות הביטחון רוצות לוודא שלא נכנסים מרגלים מהרפובליקה העממית, שנמצאת בקשרים טובים עם איראן

יוחאי עופר | 26/12/2013 8:49 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מודעה לחיפוש עובדים כזו לא רואים בכל יום, ודאי לא באתר האינטרנט של שירות הביטחון הכללי. השירות,
חוששים מאיראן. מחפשים דוברי סינית
חוששים מאיראן. מחפשים דוברי סינית 
שבין היתר אוסף מודיעין בתחומי ישראל והיחיד שרשאי לעשות כן על פי החוק, עוסק בין היתר באיתור גורמי טרור ישראלים ופלסטינים. עתה נראה שהוא מתפנה אל משימה נוספת - איתור גורמים סינים שיכולים לפגוע בביטחון המדינה.
 
על פי מודעת הדרושים, הארגון מחפש רכז לתפקיד שטח בתחום המודיעיני שבין היתר נדרש לשלוט בשפה הסינית ברמה גבוהה, יכולת שלא נדרשת מאנשי שטח אחרים בשב"כ. לרוב מוכרת עבודתם של אנשי הארגון בעיקר בשטחים נגד מחבלים פלסטינים וגורמי טרור יהודי. לכן בהחלט מדובר במודעה מפתיעה שמצביעה על עיסוק נוסף בתחום ישראל, והוא האיום הסיני.
 
בשירות הביטחון הכללי סירבו להתייחס לפרסום המודעה ומה עומד מאחוריה, אך ניתן להעריך בזהירות כי כוחם של הסינים, שהופאט-אט למעצמה בינלאומית, בהיבט דיני וביטחוני, מעורר את רצונם של מערכות הביטחון הישראליות לוודא כי לשטח ישראל לא נכנסים מרגלים סינים שיעבירו מידע רגיש, או לחלופין ייתכן שכבר ישנם כאלו אחריהם מנסים להתחקות.
 
במקביל לעבודת המודיעין שאליה רותם השב"כ אנשים, קשה להתעלם ממספרם הבלתי מבוטל של פועלים סיניים הנמצאים בישראל. ייתכן כי הם היעד שאותו יבקשו בארגון לחשוף כדי להבטיח שהגעתם לכאן היא רק עבור עבודה. זאת כאשר קשריה ההדוקים של סין עם איראן שמתחמשת גרעינית ידועים ומוכרים.
 
יש להניח שבשב"כ לא ייתקלו בבעיה לאתר אנשים דוברי סינית שיבקשו לשרת בתפקיד, זאת בשל העובדה שלימודי הסינית הוא תחום שצובר תאוצה בישראל בשנים האחרונות, ובעולם כולו, עם התעצמות כוחה של סין כמדינה חזקה ומשפיעה.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים