בן דהן: נישואי חד-מיניים - כמו בין יהודי וגויה

קשר הומוסקסואלי אינו טבעי, הסביר סגן השר ח"כ הרב אלי בן דהן (הבית היהודי), "כמו שיהודי וגויה לא יכולים להתחתן". וגם: "מריבות בין נשים קשות יותר ממריבות בין גברים"

מוספשבת
שלום ירושלמי | 27/12/2013 16:08 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אלה הם ימים של פיוס קואליציוני. כולם מדברים עם כולם, קושרים קצוות, מעגלים פינות, מנקים שולחן לפני שיהיה מאוחר מדי. אף אחד לא רוצה פיצוץ מוקדם ובחירות חדשות. כל מפלגה רוצה למצות את ימיה בממשלה. ביום שישי שעבר זימן אליו ראש הממשלה את השותפים הקואליציוניים בעקבות כל הסכסוכים שפרצו לאחרונה. לפיד היה אצלו וגם נפתלי בנט וגם אביגדור ליברמן. השיחות היו הרבה יותר קלות ממה שחושבים.

- לסביות נגד החוק להטבות מס לזוגות חד-מיניים
- דעה: טל שניידר מאמינה שבני זוג חד-מיניים זכאים לשוויון
- דרמה ביוטה: אושרו נישואים חד-מיניים במעוז המורמונים

אפילו בשיחה עם לפיד לא נרשמו צעקות אחרי תקרית המטוס המפורסמת, שהכעיסה את ראש הממשלה בתחילת השבוע. נתניהו, אחרי הכל, הוא איש אינסטרומנטלי, ממוקד מטרה. הוא לא מבזבז זמן על סנטימנטים. גם הוא רוצה קואליציה יציבה, בכל מחיר.

ביום רביעי הצביעה הכנסת בקריאה טרומית בעד הצעת החוק שמעניקה נקודות זיכוי ממס הכנסה לזוגות חד-מיניים. לכולם היה ברור שהחוק ייקבר בהמשך הדרך הפרלמנטרית שלו, ושר האוצר לפיד יתקין תקנות חדשות במקומו, שלא מכירות רשמית בזוגות חד-מיניים. זו הייתה מעין פשרה בין נתניהו, לפיד ויש עתיד ובנט והבית היהודי. הרב אלי בן דהן, סגן שר הדתות, שומר החותם של הבית היהודי, יכול לומר היום בגאווה: "אנחנו שומרי הסף של הפנים היהודיות של המדינה".
סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן עם השר לענייני דתות נפתלי בנט
סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן עם השר לענייני דתות נפתלי בנט צילום: פלאש 90


בן דהן לא היה בכנסת בשעת ההצבעה. הוא חגג בברית של נכדו, שנקבעה לאותה שעה בדיוק, במקרה או שלא במקרה. "אין לנו עניין לפגוע בזכויות של ילדים להורים חד-מיניים", הוא אומר. "מצד שני, לא נוכל להסכים למה שנוגד את היהדות. ח"כ עדי קול רצתה להעניק הגדרה חדשה לבני זוג. אם מדובר בהטבה, אז למה לא דרך הרחבת ההגדרה של ילד חד-הורי? למה להתעקש על בני זוג?"

כן, אבל למה לסלף את המציאות?
"אני שומר על כך שהמדינה תהיה יהודית. דברים שנוגדים את הערכים, התרבות או המסורת, לא יקבלו גושפנקה חוקית".

הומוסקסואלים משנים את הצביון היהודי של המדינה?
"חס ושלום. גם ממזרים הם יהודים. אני לא רוצה לרדוף אדם בגלל מה שהוא עושה בביתו הפרטי. הפוך. זו הטעות שלהם. אתה יודע מה הם עשו לח"כ איילת שקד אחרי הווטו שהטלנו על החוק? איימו עליה שילדיה ימותו, שהיא תמות. שיעשו מה שהם רוצים, אבל אנחנו לא נעניק לזה מעמד חוקי".

מה תעשו אם תעלה הצעת חוק לנישואים חד-מיניים?
"בשום אופן לא. גם יהודי וגויה לא יכולים להתחתן".

זה אותו דבר?
"אנחנו לא מכירים לא באלה ולא באלה.בכל זאת, תמיד ליהודי יש נשמה הרבה יותר גבוהה מזו של הגוי, גם אם הוא הומוסקסואל".

מה יש לך נגד נישואים כאלה?
"זה לא טבעי. טבעי הוא שהעולם רוצה המשכיות באמצעות יחסים בין אישה וגבר".

בן דהן מסכים כי הקואליציה מחפשת יציבות. כמו חייל טוב בבית היהודי גם הוא טוען כי המו"מ המדיני לא יביא לשום מקום, וכי "ענייני דת ומדינה הם המוקש הגדול ביותר בדרכה של הממשלה". המריבה המפורסמת שהייתה לפני שבועיים בין עדי קול מיש עתיד ואיילת שקד מהבית היהודי על ספסלי הכנסת נראית לבן דהן יוצאת דופן. "מריבות בין נשים הרבה יותר קשות מאשר מריבות בין גברים", הוא פוסק.

ביש עתיד טוענים שאתה מחזיר אותנו לחשכת ימי הביניים.
"עשיתי הרבה מהפכות במשרד הדתות, אבל אני לא פוגע בהלכה. אני סוגר מועצות דתיות, מבטל לאנשים ג'ובים, מקטין מכוחי. לא אכפת לי. אני הולך לעשות עכשיו מהפכה בכל נושא הכשרות במדינה. אתם עוד תשמעו. לא ייתכן שיש משגיח במסעדה, והבעלים גם ישלמו לו את המשכורת. זה ישתנה. אתה מכיר את ההנחיות שהוצאנו עכשיו בעניין המקווה?"

לא.
"הגיעו אלינו תלונות שהבלניות במקווה ממששות את הנשים שטובלות. זה מזעזע. הוצאנו הנחיה שאוסרת עליהן לגעת. אישה או בחורה שמגיעה למקווה רוצה לעשות משהו אינטימי. זה רק בינה ובין הקדוש ברוך הוא".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...