הותר לפרסום: זהו "קפטן ג'ורג'"

בית המשפט המחוזי נעתר לדרישתו של דורון זהבי, חוקר השבויים הישראלי, להסיר את צו איסור הפרסום על זהותו, לרגל ראיון שייערך עמו בתכנית "עובדה". נגד זהבי נטען כי התעלל בשבוי מוסטפה דיראני והוא תבע את מדינת ישראל בגין פגיעה בשמו

nrg מעריב | 30/12/2013 20:21 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
קפטן ג'ורג' נחשף: בית המשפט המחוזי בתל אביב התיר הערב (יום ב') לפרסם את זהותו של החוקר הישראלי דורון זהבי, הידוע כ"קפטן ג'ורג'", האיש שהיה אחראי על חקירתו של מוסטפא דיראני. את הבקשה להתרת צו איסור הפרסום, הגיש זהבי בעצמו, לרגל ראיון בלעדי שנערך עמו בתכנית "עובדה" של זכיינית ערוץ 2 קשת, וצפוי לעלות לשידור בקרוב.

- "קפטן ג'ורג'" תובע את המדינה: "פגעו בשמי"
- הבלוגים חשפו את החוקר ג'ורג' – ונמחקו

קפטן גורג' - דורון זהבי
קפטן גורג' - דורון זהבי צילום: יוסי אלוני
זהבי, לשעבר איש יחידת השבויים והסוכנים "504", שנטען נגדו כי ביצע מעשה סדום בדיראני, בזמן שזה היה עצור בישראל, תבע את המדינה על סכום של 5.5 מיליון שקלים. זאת, בטענה ששמו הוכפש, ובעקבות חשיפת קלטת שלכאורה מזכה אותו מאשמה.

זהבי, רב סרן במילואים, עלה לכותרות בעקבות תלונתו של מוסטפה דיראני, משוביו של רון ארד שנחטף מביתו בדרום לבנון ב‭1994-‬ והובא לחקירה בארץ. דיראני טען, כי בהוראת זהבי הוא עבר עינויים קשים והגיש תביעה לפיצויים נגד המדינה על סך שישה מיליון שקל.

כחמש שנים לאחר שחרורו, בשנת 2009, הוא טען כי החוקר הבכיר, שכונה "קפטן ג'ורג'" ביצע בו מעשה סדום ואף איים על חייו.

בראיון לתוכנית עובדה הסביר זהבי "אם אתה יודע שנחקר מסוים שהוא למעשה בורג מרכזי בחקירה מתעקש אתך בעזות מצח על משהו שהוא עקרוני וחשוב, ובישיבה הקודמת שעשית נותנים לך אישור להכות, אז הסטירה שתיתן לו תשנה את ההתנהלות ותשפיע על המשך החקירה גם שלו וגם של אחרים".
לדבריו, "עד אותו רגע לא עשית לו שום דבר, רק דיברת איתו. והוא הלך לישון כשהוא הבין שמותר לו לשתוק. אתה חייב שמה להביא את זה למקום אחר. שהוא יבין שמבחינתך אתה קובע את המשחק. אתה מתחיל שם. הוא לא יודע איפה אתה מסיים".

זהבי מתאר בהרחבה בראיון את חקירת דיראני. "כבר בתחילת הפרשה הבנתי שאני הולך קדימה ומאחורי אין אף אחד", סיפר, "כולם העדיפו להתרחק מהסיפור הזה. ככל שזה התרחק מכולם והפך להיות הסיפור של דורון, של קפטן ג'ורג', ככה היה טוב לכולם".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...