אלימות המתיישבים: חייבים לעצור את הטירוף

לא רציתי לשחק לידיהם של שונאי ההתיישבות, אבל חייבים להיות הוגנים: פעולות תג מחיר איננה צדק יהודי אלא בריונות ללא מחשבה

אראל סג''ל | 8/1/2014 8:02 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר RSS
לפנות ערב ביקשו ממני מהמערכת לכתוב כמה מילים על האירוע אתמול בקוסרא. בתחילה ניסיתי להתחמק כי דוגרי, ביאס אותי לשחק לידיי שונאי ההתיישבות, לפרכס בריקוד "מה יפית" מול השמאל שצהל בערב מול תמונות של יהודים מוכים. אז השבתי למערכת כך: כשבתקשורת הישראלית יתחילו לדווח על פיגועים נגד יהודים המתרחשים מדי יום, כשיכתבו על הצקות והטרדות של ערבים נגד יהודים, אני אכתוב על פיגועים של יהודים נגד ערבים.

עוד על התקרית אלימה בכפר קוסרא:
> בצה"ל נערכים לאירועי נקם של המתנחלים
> כמעט לינץ' בשומרון: קבוצת מתנחלים הוכתה, ונמסרה לצה"ל
> נעצרו עם סכינים וגרזן; החשד: תכננו תג מחיר

אבל אז ישבתי עם עצמי בשקט והרהרתי. האירוע בקוסרא יכול היה להיגמר באסון נורא. בלינץ'. חבורת רעולי פנים שביקשה לעשות מעשה מגונה של תג מחיר חזרה הביתה מושפלת ומדממת. על דעת עצמם, בזמן הרה גורל, הם יצאו לפעולה שאין בה מוסר ואין בה היגיון וחולצו לאחר שהוכו באכזריות.
הפעולה אתמול פוגעת במחנה הלאומי והציוני ובהתיישבות ביו"ש. ההולכים לבצע פעולת תג מחיר אינם גיבורים אלא כנופיית עבריינים, וכך גם צריך להתייחס אליהם. אין קשר בינם ובין יהדות וימין.

לא אתייפייף, קשה לי עם כל מילה שאני מעלה על הדף, וכשראיתי את תמונות היהודים המדממים עלה בי גל זעם וכאב. אנו חיים בתקופה שמפעל ישוב ארץ ישראל עומד בסכנה. בתל אביב הקוסמופוליטית עאלק מסתננים מאיימים על המדינה בתמיכת גופים פוסט ואנטי ציוניים.

אני חש קושי להפנות את הביקורת פנימה. אבל צריך להיות הגון והוגן. אי אפשר להשליך בליסטראות לכל עבר, להתיז אש גופרית צדקנית מבלי מידה של ביקורת עצמית.

השעה דוחקת ואת הנמר צריך להחזיר לכלוב, לא לנסות לרכוב עליו. פעולת תג מחיר אינה רק חרב פיפיות אווילית אלא פעולה לא מוסרית שכל תכליתה הרס וחורבן חסרי הבחנה. אין בינה ובין צדק יהודי וזכותנו על הארץ דבר מלבד בריונות חסרת מחשבה. אתמול זה נגמר בנס.

ההתיישבות וראשיה צריכים לגנות בקול ברור את הפעילים העבריינים וחסרי האחריות שנכנסו לכפר קוסרא. שמעון ריקלין, חברי הטוב ומתיישב, אמר אתמול שמעבר לעוול הבסיסי במעשה של תג מחיר, הוא מעיד בעיקר על חוסר אמונה. אין טעם להילחם בחושך, ציטט ריקלין את א.ד גורדון. יש להגביר את האור. בבנייה, ביצירה ובנטיעה.
 
עצוב לי היום אבל צריך לומר את הברור מאליו: חובה לעצור את הטירוף כי התוצאה בפעם הבאה עלולה להיגמר באסון נורא.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg
בלוגים של אריאל סגל

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''דעות''

פייסבוק