הרצוג: "ההתנחלויות הופכות לאבן נגף"

יו"ר האופוזיציה: "העולם לא מקבל את הריבונות שלנו בשטחים"; "בתוך חודשים הפלסטינים עלולים לגרור אותנו לבית הדין הבינלאומי"

nrg מעריב | 8/1/2014 21:59 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג נאם הערב בכנס באוניברסיטת  בר אילן והתייחס למו"מ המדיני עם הרשות.
 
עוד ב-nrg חדשות:
תוכנית פירון: צמצום של 40% בבחינות הבגרות
יו"ר הכנסת קבע: מבקשי המקלט לא ייכנסו למשכן
חשד: שוטרים התחזו לפגועי נפש וגנבו כספים
 
יצחק (בוזי') הרצוג.
יצחק (בוזי') הרצוג. "להסכם חשיבות היסטורית" צילום: אלי דסה

לדבריו, "אנחנו אופוזיציה ואנחנו רוצים להחליף את הממשלה אבל בנושא המדיני אני אומר לשרי הליכוד ששותים לראש הממשלה את הדם, אתם לא מבינים את הסיטואציה ואת החשיבות ההיסטורית של ההסכם. בעוד מספר חודשים אנחנו עלולים להגיע לתהליך חד צדדי במסגרתו העולם והארגונים הפלסטינים יגררו אותנו לבית הדין הבינלאומי.

"העולם לא מקבל את הריבונות שלנו על השטחים, לא משנה מה נגיד, עולם המשפט חזק יותר מהעולם הפוליטי. ההתנחלויות הופכות לאבן נגף, כבר אנחנו רואים תהליכים כלכליים של חברות שלא רוצות לעשות עסקים ולקנות מוצרים מההתנחלויות. זה עלול להביא לבידוד או חלילה לחרם".
לגבי ירושלים אמר הרצוג כי "ברור שהכותל והשכונות היהודיות יישארו לנצח בידי ישראל וברור שידרשו הסדרים מיוחדים".

יו"ר האופוזיציה אף התייחס להכרזותיו של שר החוץ אביגדור ליברמן על חילופי אוכלוסין ושטחים בין ערביי המשולש לגושי ההתנחלויות: "ליברמן מנסה להתחמק מהמו"מ ועל כן הוא מעמיד את התנאים האלה. זה גזעני, הערבים הם לא אזרחים על תנאי וזה לא עומד על השולחן" הבהיר.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...