תחקיר: כך גם אתם יכולים להשיג מריחואנה רפואית

תמורת סכום הנע בין 300 ל-1,000 שקלים תוכלו לקבל הדרכה מפורטת כיצד לבנות תיק רפואי ולזכות באישור לקנאביס רפואי

יפעת ארליך | 13/3/2014 19:06 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"אחרי שתתארי לנוירולוג את הסימפטומים של כאב ראש מקבצי, כמו שהם מופיעים באינטרנט, הוא יאבחן אותך וייתן לך כדורים", מסביר יניב, שהשיג לעצמו רישיון לקנאביס לפני ארבע שנים, וכיום תמורת 500 שקל מלמד אחרים איך לרמות את המערכת.

"גשי ותרכשי בקופה, שיופיע שרכשת. אחרי שבוע-שבועיים תחזרי אליו: 'דוקטור, לא רק שלא עוזר, גם יש תופעות לוואי'. תופעות הלוואי הן בדרך כלל יובש בפה. את יכולה לקרוא במרשם של התרופה. כל מה שהוא ייתן לך, תגידי לו 'בסדר'. הוא ייתן עוד ארבעה-חמישה סוגים של כדורים. תרכשי את כולם. את לא צריכה לפחד משום דבר. את רוצה מזור לכאב. אל תזכירי קנאביס".

צילום: אריק סולטן
מרכז חלוקה קנאביס רפואי צילום: אריק סולטן


אני צריכה להשתמש באמת בכדורים?
"לא, לא, אל תיקחי אותם. בערך בעוד שבועיים כבר תתאמי לך תור אצל ד"ר רחל הרינג. כי התורים אצלה זה חצי שנה. במקביל תעבדי על התיק הרפואי. אם יש לך אפשרות, כדאי שתיגשי לחדר מיון להתאשפז ללילה. זה יעזור מאוד, אבל את לא חייבת. בכל מקרה, כשתגיעי לד"ר רחל הרינג היא תרצה לראות שאת מאובחנת וטופלת".

להגיד לד"ר רחל הרינג את השם שלך?
"אני אמנם מפנה אליה המון, אבל היא לא חייבת להכיר אותי".

למה דווקא אליה?
"כי היא תומכת בטיפול בקנאביס רפואי, בניגוד לרופאים שלא תומכים, כי יש להם הסכם
עם חברות התרופות. הם יתנו לך את כל התרופות עם כל הכימיקלים בעולם, רק לא קנאביס".

לכמה אנשים כבר הצלחת לעזור להשיג רישיון?
"יותר ממאה. אולי עשרה לא קיבלו בסוף רישיון. אין מאה אחוז הצלחה. לי כבר יש רישיון ארבע שנים. יום בשבוע אני מסייע לאנשים אחרים להשיג רישיון. עזרתי לאבא שלי, לאח של אבא שלי, לחברים, למכרים, למשפחה. חלק מהאינטרנט".

"האמת היא שקל להתחזות", מודה ד"ר רחל הרינג מנהלת היחידה למיגרנה וכאב ראש במחלקה הנוירולוגית בבית חולים מאיר בכפר סבא. "הפורומים והמידע המפורט באינטרנט טובים לידע הכללי של החולים ומסייעים להם, אך עוזרים למתחזים. הם לומדים מה כדאי להגיד ומה לא כדאי להגיד. השקרנים פוגעים בחולים האמיתיים שכן זקוקים לקנאביס".

אז מה, נציב בכל חדר של רופא מכונת אמת?
"לדעתי, כן. צר לי. בכאב גדול אני אומרת שמי שסובלים הם החולים האמיתיים".

התחקיר המלא והתגובות – מחר במעריב
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...