צוק

תנאי חמאס לרגיעה: שדה תעופה, נמל ימי וכניסה לאל-אקצא

חמאס והג'יהאד האסלאמי מציגים את תנאיהם לעשר שנים של רגיעה מול ישראל. בין היתר דורשים הארגונים את הפיכת מעבר רפיח למעבר בינלאומי, הסגת הטנקים הישראלים מהגבול, הגדלת אזור הדיג המותר ל-10 קילומטרים ועוד

אסף גבור | 16/7/2014 9:30 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
עשרה תנאים לעשר שנים: גורם פלסטיני בכיר חושף הבוקר (ד') את תנאי חמאס והג'יהאד האסלאמי לרגיעה, שהוגשו למודיעין המצרי. על פי הגורם, הארגונים מוכנים להסכם רגיעה למשך 10 שנים, כאשר בשלב הראשון על ישראל להסיג את הטנקים שלה הרחק מהגבול, ולאפשר לחקלאים הפלסטינים לעבוד באדמות הצמודות לקו הגבול עם ישראל.

• לכל העדכונים, כנסו לעמוד החדשות של nrg

כמו כן דורשים הארגונים לשחרר את כל האסירים שנעצרו בעקבות רצח שלושת הנערים אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שער, ובתוכם משוחררי עסקת שליט. בנוסף, בארגונים דורשים להקל בתנאיהם של האסירים הפלסטינים בנמצאים בבתי הכלא בישראל ובתוכם אסירים ממזרח ירושלים ומקרב ערביי ישראל.

התנאי השלישי הוא הסרת המצור מעל עזה ופתיחת מעברי הגבול לסחורות ולאנשים. בחמאס ובג'יהאד האסלאמי דורשים לאפשר כניסת כל חומרי הבנייה והחומרים הדרושים להפעלת תחנות החשמל ברצועת עזה.
 
צילום: גטי אימג'יס
הסגת הטנקים? חיילי צה''ל על גבול ישראל רצועת עזה צילום: גטי אימג'יס

התנאי הרביעי שהציבו הארגונים להפסקת האש הוא הקמת נמל ימי  ושדה תעופה בינלאומי שיפעלו בפיקוח האו"ם. הארגונים דורשים להרחיב את אזור הדיג המורשה ל-10 קילומטרים ולאפשר לציידים להשתמש בספינות גדולות המסוגלות להעביר מטענים גדולים יותר. התנאי השישי שהציבו הוא להפוך את מעבר רפיח למעבר בינלאומי עליו יפקחו האו"ם ומדינות ערביות ידידות.

הפסקת האש כאמור תהיה על פי הארגונים הפלסטינים לעשר שנים כאשר פקחים בינלאומיים ישמרו על הגבולות  ולישראל יהיה אסור לחדור למרחב האווירי של רצועת עזה.

הארגונים דורשים מישראל להעניק הקלות ואישורים לכניסת מתפללים למסגד אל אקצא, ולהימנע מלהתערב בהליך הפוליטי הפלסטיני שאמור להתבצע בהתאם להסכם הפיוס הפנים פלסטיני שכולל בחירות לפרלמנט ולמשרת יושב ראש הרשות. התנאי העשירי והאחרון מדבר על הקמה מחדש של אזורי תעשייה ושיפור הפיתוח ברצועת עזה.
מבקשים רגיעה וממשיכים לירות

בתוך כך, גדודי עז א-דין אל-קסאם הזרוע הצבאית של חמאס הודיעו כי הצליחו לפתח טיל חדש על שם אחמד יאסין. לטענת הגדודים הטיל יכול להגיע למרחק של 180 קילומטרים והוא נושא ראש נפץ גדול.

תקיפת ביתו של מחמוד א-זאהר:
 














מוקדם יותר הבוקר נורה מטח כבד לעבר גוש דן. אזעקה נשמעה בכל רחבי גוש דן ובשרון: ברעננה, תל אביב, חולון, בת ים, בני ברק,
גבעת שמואל ויישובים נוספים בגוש דן. מערכת כיפת ברזל יירטה ארבע רקטות בשמי תל אביב. ממוקד מד"א בגוש דן נמסר כי ישנם מספר נפגעי חרדה שמטופלים על  ידי צוותי הרפואה.

לפחות שמונה רקטות נורו לעבר היישובים מצפון לרצועת עזה. אזעקה נשמעה באשקלון, ביישובים המועצה האזורית חוף אשקלון ובמועצה האזורית שפיר. אזעקה נוספת נשמעה באזור קריית מלאכי וקריית גת ויישובי הסביבה.
  
מערכת כיפת ברזל יירטה מספר רקטות ושתים מהן התפוצצו בשטחים פתוחים מצפון לאשקלון וגרמו לדליקה. מפגיעת רקטה ביישוב במועצה האזורית באר טוביה נפצעה אישה אחת מרסיסים. היא פונתה לבית החולים כשמצבה מוגדר קל.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...