שבדיה: הוכתה קשות - בגלל שענדה מגן דוד

האנטישמיות בשבדיה גואה: יהודיה שנשאה שרשרת עם מגן דוד הותקפה על ידי בריונים מוסלמים. "אחד התוקפים סימן לי 'תשתקי או שנהרוג אותך'. לפי עדותה, היא חוששת לפנות למשטרה

צביקה קליין | 17/8/2014 18:02 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
פרסום ראשון: יהודייה שבדית בשנות ה-40 לחייה הותקפה לפני מספר ימים בגוטסונדה, פרבר של העיר אופסלה שבמרכז שבדיה על ידי מספר ביריונים מוסלמים, בגלל שענדה שרשרת עם מגן דוד על צווארה.

חדשות נוספות ב-nrg:
- ליבריה: חמוש תקף מרפאת אבולה, 20 חולים נסו
- הרב נויברט: להבה רק הפכו את המתאסלמת לגיבורה
- המו"מ נכשל? ישראל מעניקה הטבות חד צדדיות בעזה

האישה, אנה סיורגן, תושבת העיר סיפרה כי המקרה אירע בעת שהלכה ברחוב בשכונה עם ריכוז מוסלמי גבוה. "ילדה מוסלמית ראתה שענדתי מגן דוד על הצוואר, קיללה אותי וירקה לי בפנים. התעצבני מאוד ודחפתי אותה" סיפרה סיורגן ל-nrg.
 
צילום: מעמוד הפייסבוק
חטפה מכות בגלל שענדה מגן דוד בשבדיה צילום: מעמוד הפייסבוק
צילום: מתוך פייסבוק
מכות בגלל סמל מגן דוד צילום: מתוך פייסבוק

בהמשך תיארה כי מישהו זרק עליה חפץ חד לכיוון הפנים. "לדעתי מדובר באלה שעמדו לידה, אני לא בטוחה. הכל קרה כל כך מהר". סיורגן טוענת שבמקום היו כעשרה עדים לתקיפה, "כל העשרה ראו מה קרה וחבשו חיג'אבים או צעיפים בצבעי פלסטין. כולם טוענים ש'היא מעדה ונפלה'. שאף אחד לא פגע בי, שנפלתי - פשוט לא ייאמן". האישה נפצעה בכל אברי גופה במיוחד בפניה: הלסת נפגעה קשות ועיניה מנופחות. 

"לפני שהגענו לבית החולים, אחד התוקפים סימן לי 'תשתקי או שנהרוג אותך'" היא אומרת בפחד, "כרגע אני לא יודעת מה לעשות, אם לא אפנה למשטרה - הם ניצחו, אבל אם אדבר עם המשטרה, שום דבר בכל מקרה לא יקרה. הרי לא ראיתי מי פגע בי, וכל העדים שאומרים ש'מעדתי'. הכי גרוע הוא שהם יקבלו את השם שלי ואת הכתובת שלי".

חברתה סיפרה כי בעקבות המכות שקיבלה אינה מסוגלת לדבר ואינה רואה בעקבות נפיחות בעיניים. "מדובר באמא לארבעה ילדים, אישה טובה שבסך הכל הלכה ברחוב עם סממן יהודי" מספרת אנה ברג, עולה חדשה משבדיה וחברתה של המותקפת, "היא טרם

פנתה למשטרה כי היא מפחדת. זה פשוט אבסורד שהגענו למצב כזה בשבדיה, מדינה בה גדלתי, שאי אפשר לפנות למשטרה מחשש שיפגעו בך".

בהמשך סיפרה כי איש אבטחה שהיה במקום, גם הוא מרקע מוסלמי, לקח את סיורגן לבית החולים. יש לציין כי לא בית החולים ולא איש האבטחה לא פנו למשטרה. "ביום שני היא תדבר עם ארגון האבטחה של הקהילה היהודית" סיפרה ברג.

דבר שכנראה שהתוקפים לא ידעו היא שסיורגן מארגנת עצרת גדולה להזדהות עם ישראל בחודש ספטמבר הקרוב, דבר שהיא מקדמת מידי יום. היא התייחסה לנושא בעמוד הפייסבוק שלה, שם כתבה, "יש ימים שבהם מגן הדוד הוא משמעותי יותר. אני לעולם לא אוריד אותו. לא משנה מה יקרה". כאשר גולשים חיזקו את ידיה הגיבה "אני אעמוד גאה עבור ישראל. לעולם לא אתן שישתיקו אותי. עם ישראל חי. לא נשכח ולא נסלח".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק