את כבר לא רק אופיר בן שטרית

אופיר, לכי למקום שקט, נסי להתנתק מהכול ותחשבי על השורה הבאה: ההופעה שלך ב'דה וויס' כבר לא קשורה למימוש החלום האישי שלך, אלא למשהו גדול יותר: אלפי בנות דתיות כמוך צופות בך ומחכים לראות: מה תעשה אופיר בן שטרית

אבינועם הרש | 8/2/2013 9:15 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
היי  אופיר, מה שלומך?

לפני שאתחיל, רציתי להגיד לך  שהטור הזה לא הולך להיות עוד אחד מטורי ההטפה או הסגידה שהורעפו עלייך בזמן האחרון: אני לא הולך לחלק לך ציונים ולהגיד שהחלטתך להופיע בתוכנית הטלוויזיה 'דה ווייס' לפני כל האומה היא חילול ה' הגדול ביותר שנעשה כאן מאז מלחמת העולם השנייה.

ומצד שני, אני גם לא הולך לסגוד לך בטור הלל ולהפוך אותך ללפיד שהדליק את מרד אביב הנעורים של בנות המדוכאות  תוך החפצתך לרוזה פארקס הדתייה. לדעתי, הבעיה היא בהתעלמות המקוממת מהעובדה שאף אחד לא שאל אותך האם את מוכנה לקחת צד בפולמוס הבוער הזה.

מבחינתי המשפט של חז"ל: 'אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו' הוא הרבה יותר מאימרה יפה, ובגלל שלא הגעתי למקומך, ובחיים לא השתתפתי בריאליטי, מי אני שאדון אותך?

רציתי לחשוב איתך יחדיו על כמה נקודות שהתעוררו בעקבות הוידיאו בלוג שפרסמת, ואולי יוכלו למקד קצת את התמונה: בוידיאו, אופיר, ראיתי איך דיברת לפני כל עם ישראל על חשבון נפש, וכמה שחשוב לעשות אותו לפני שהולכים לישון. היו שם גדלות ומודעות עצמית במובן הכי טהור ופשוט של המילה.


בחיי, אני מכיר הרבה ביינישים שגם אחרי כמה שנים טובות בישיבה לא השכילו להצמיח פרומיל מתודעת המוסר שדברת עליה בדקה וחצי.

חשבתי לעצמי, יכול להיות אופיר, שאולי את לא באמת מודעת לכך שהפכת לאייקון ולדמות עבור אלפי בנות שמסתכלות עלייך ורואות את הגשמת החלומות שלהם בשירה, מחול ותיאטרון דרכך?

אופיר אולי משהו התפספס כאן בדרך

ראיתי בבלוג נערה שאוהבת את הקב"ה לא פחות משהיא אוהבת את השירה שלה, והיא לא מבינה למה שתי האהבות האלו צריכים להתנגש ביחד. הרי בוודאי שה' רוצה שתהיי מאושרת ותממשי את כל החלומות שלך, אז דווקא על ההופעה ב'דה ווייס' העולם ייחרב?

אני חושב שאת חושבת כל-כך נכון וישר, והקב"ה באמת רוצה שתהיי שמחה, שתממשי עד הסוף את המתנה הגדולה שקיבלת. היכולת לרגש ולהפוך אנשים לשמחים יותר משולה בעיני לשרביט של הארי פוטר, רק שהקול שלך ממשי ופיזי.

אבל אולי אופיר (אני חושב רגע בקול), משהו התפספס כאן בדרך.

אולי את עם התמימות הנפלאה שלך, עם היושר המובנה והטבעי שלך, עם האהבה שלך לשירה ולאומנות המלאכים הזו - לא באמת מבינה שכבר מזמן לא מדובר כאן בעוד הופעה של נערה דתייה. אולי את לא מבינה שהפכת כאן לסמל, ממש כמו ג'קי, עוד כוכבת ריאליטי דתייה שהקריבה את חלום הגמר שלה ב'מסטר שף' ולמרות זאת לא הסכימה לבשל קינוח חלבי אחרי המנה הבשרית.

אז להבדיל ממועצת החכמים ומחברי הפרלמנט של שאולי, אני לרגע אחד לא מתיימר לתת לך עצות, אולי רק אחת קטנה: אופיר, לכי למקום שקט, נסי להתנתק מהכול למשך שעה ותחשבי על השורה הבאה: ההופעה שלך ב'דה וויס' כבר לא קשורה למימוש החלום האישי שלך, אלא משהו גדול יותר: אלפי תגובות, עשרות טורים, פולמוסים ופורומים מראים שנהפכת משום מה, לסמל בין התנגשות ההלכה הכובלת (כביכול) של הקב"ה לבין מימוש החופש והיצירה.

זה כבר לא משנה אם מצד האמת את מרגישה שאין כאן באמת התנגשות, ושה' שאת כל-כך אוהבת ומחזיקה ממנו המנטור של המנטורים רוצה אותך קודם כל שמחה ומאושרת. הקב"ה רוצה אותך שמחה לפחות כמו המנטור אביב גפן, כי כל עם ישראל, אלפי בנות דתיות כמוך, כל התקשורת, כולם צופים בך ומחכים לראות: מה תעשה אופיר בן שטרית, נערה דתייה שרק אהבה את האלוקים שלה ורצתה, כל-כך רצתה, לשיר לכבודו.

המאמר המלא יפורסם בעלון 'השבת' מבית ארגון רבני צהר

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

אבינועם הרש

צילום: יח''צ

נשוי +2, מתגורר בקטמון ומנהל מחלקת הדרכה של 'מקום בלב', ארגון הנוער בישראל של הOU

לכל הטורים של אבינועם הרש

עוד ב''אבינועם הרש''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים