ברית מילה בארה"ב: שמו בישראל - אייל גיל-עד נפתלי

ינקי ובינה טייטלבאום, זוג חסידי חב“ד מניו יורק, בחרו לקרוא לבנם ”אייל גיל-עד נפתלי“, על שמם של שלושת הנערים הנחטפו ונרצחו: ”קצת מהנשמה של כל אחד משלושת הנערים נמצא בבננו“

צביקה קליין | 15/7/2014 11:16 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: ברית מילה
לאחר שצעירה יהודייה מאנגליה פרסמה סטטוס אשר לכאורה העיד על כך שנולדה בארה"ב שלישייה של בנים, שנקראו "אייל, גיל-עד ונפתלי" לזכר שלושת הנערים החטופים שנרצחו, סיפור שהתברר כלא נכון בעליל - מסתבר שיש בעולם יהודים שהתרגשו מסיפורם של שלושת - והחליטו לקרוא לבנם על שמם.

כך במקרה של ינקי ובינה טייטלבאום, זוג חסידי חב"ד מקראון הייטס בניו יורק, אשר בברית המילה של בנם, אשר נערכה אתמול (ב'), הם קראו לו בשם הכה מצמרר: "אייל גיל-עד נפתלי", שלישיית שמות שלכאורה אינם קשורים, אך כיום מחוברים בקשרי דם וגורל. טייטלבאום הצעיר כאמור, נקרא על שמם של אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל ז"ל.
באדיבות המשפחה
ברית מילה לאיל גיל-עד נפתלי באדיבות המשפחה

אנשים שהשתתפו בברית המילה מציינים כי הקהל כולו הצטמרר והתרגש למשמע השם הכה מקורי ואקטואלי שקראו בני הזוג טייטלבאום לבנם. "שמעתי אנשים בקהל שבכו, בעיקר אחים ואחיות שלי", סיפר טייטלבאום הבוקר בשיחה עם nrg.

"כששמענו בחדשות שהבנים נרצחו, אני ואשתי ידענו שנצטרך לבחור לפחות את אחד מהשמות שלהם לתינוק שלנו כשיוולד", הוא סיפר, "אבל בשלב מסויים הבנו שאי אפשר לבחור שם אחד מתוך השלוש, זה לא הגיוני ולא מתאים. ברגע שבננו נולד, ידענו

שנקרא לו בשלושת השמות, שלושתם היו בסופו של דבר שווים, אי אפשר רק לבחור מה יותר התאים לשם שרצינו". לטענתו, ”כולם הרגישו את ההתרגשות של מה שקרה לילדים האלה - הרי מדובר בכאב שמעורבב בשמחה".

"שלושת הבנים האלה הם המשפחה שלנו, יותר מאשר לתת להם שם של בן משפחה בקשר דם", סיפר טייטלבאום בראיון לאתר חב"די, "קראנו לו בשם זה מפני שאנחנו רוצים שהוא ימשיך את האחדות שהם הביאו ל'כלל ישראל' - התאחדנו הרי כולנו בתפילה, ולאחר מכן התאחדנו באבל".

באדיבות המשפחה
ברית המילה של איל גיל-עד נפתלי באדיבות המשפחה

אגב, מתוך ששת ילדיהם של משפחת טייטלבאום, עוד שניים נקראים על שם הרוגי טרור ישראליים. שלהבת פרידה בת ה-12 קרויה על שם שלהבת פס שנהרגה כתינוקת על ידי צלף בחברון, ואילו אהוד דניאל בן ה-7 נקרא על שם חיילי צה"ל שנפלו דניאל אגמי ואהוד גולדווסר. לאהוד ולשלהבת קראו בני הזוג לאחר שביקרו את הוריהם של הנרצחים, דבר שהם מציינים כי "הותיר עלינו חותם עמוק". הם מסכמים ואומרים כי "לתת לילדים שלנו שם של מישהו שנפטר הוא זכרון תמידי לכך שכולנו משפחה אחת".
 

איל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שער זכרונם לברכה

יש מסר שחשוב לכם להעביר למשפחות?
"לקראת בת המצווה של בתנו, שלהבת, שקרויה על שם שם שלהבת פס, שלחנו מייל למשפחת פס בארץ. הם כתבו לנו בחזרה שלדעתם, כל בת שקרויה על שמה, חלק מהנשמה שלה נמצא אצלן. אני חושב ככה שזה ממש ככה: קצת מהנשמה של כל אחד משלושת הנערים נמצא בבננו". עוד ביקש להוסיף: "אנחנו מרגישים שאנחנו לא מכירים אותם, את המשפחות, אבל הם המשפחה שלנו, שלושת הבנים הם חלק מהמשפחה שלנו. אנחנו מקווים לשים אנרגיה חיובית במקום בו יש כל כך הרבה עצב".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק