מישל מרסייה נגד עיריית תל אביב: הארנונה למספרות - גבוהה מדי

רשת המספרות הגישה לבית המשפט בקשה לתביעה ייצוגית ב-10 מיליון שקל. לטענתה, העירייה מתעלמת מקביעת בית המשפט ולפיה מספרות מסווגות כבתי מלאכה ולא בתי עסק - וממשיכה לגבות תשלום ארנונה כפול

ענת שיחור-אהרונסון | 30/6/2009 15:51 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
חברת 'מישל מרסייה' הגישה היום (ג') לבית המשפט המחוזי בקשה לתביעה ייצוגית נגד עיריית תל אביב בסך של 10 מיליון שקל. החברה טוענת כי העירייה מפלה בעלי מספרות וגובה מבעלי מספרות בעיר מיסי ארנונה גבוהים מדי.

מישל מרסייה מחזיקה בכמה מספרות בתל אביב. ב-18 בינואר 2009 פסק בית המשפט המחוזי, לאחר מלחמה עיקשת של מרסייה, כי המספרות צריכות לשם כ-50% פחות במיסי עירייה, ביחס לסכומים שנגבו מהן עד אז.

עד מתן פסק הדין, סיווגה עיריית תל אביב את המספרות כ"בתי עסק", עובדה שדרשה מהן לשלם כ- 300 שקל למ"ר. מרסייה טען בזמנו כי יש לסווגן כ"בתי מלאכה", שמשלמים רק כ-150 שקל למ"ר. ההחלטה, שניתנה בינואר האחרון, פסקה לטובת מישל מרסייה.

עיריית תל אביב טענה כי מספרה היא עסק, וזאת בשל העובדה שעבודת הספר היא לספק
שירותים ולא מלאכה. בית המשפט השווה את הספרים לשאר בעלי המקצוע המעניקים שירותים, דוגמת סנדלרים, המוכרים מוצרים משלימים לנעליים; חייטים, המתקנים בגדים; וטכנאי חשמל, העוסקים בתיקון מוצרים שונים, שמסווגים בעירייה כ'מלאכה' וקבע כי אין שוני מהותי ביניהם לבין בעלי המספרות.

באמצעות עורך הדין עמיחי נביאי ממשרד עוה"ב אברהם-נביאי נטען, כי על אף מתן פסק הדין, התעלמה העירייה מקביעת בית המשפט, לא שינתה את היטלי הארנונה עד היום ולא החזירה לחברת מישל מרסייה את הכסף שפסק בית המשפט לטובתה. כמו כן טענה כי העירייה התנכלה לרשת המספרות של מרסייה, כשהערימה קשיים בכל הקשור לחידוש רישיונות עסק, הורדת שילוט בטענות שווא ואף השחתה של חלק מהשלטים.

טרם ניתנה החלטה בבקשה וטרם הוגשה תגובת העירייה בעניין.
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים