תנובה ודלק תשתיות יקימו תחנת כח פרטית

התחנה תוקם באלון התבור. עלות ההקמה - 63 מיליון דולר

רונית מורגנשטרן | 14/7/2009 15:45 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ראשי קבוצת דלק, חברת דלק תשתיות וחברת תנובה חתמו אמש (ב') על הסכם להקמה ותפעול של תחנת כוח פרטית, שתספק למפעלי תנובה באלון תבור חשמל וקיטור.

על פי ההסכם תחנת הכוח תתופעל על ידי החברה הבת,  איי.פי.פי-דלק אלון תבור, בשטחה של מחלבת אלון תבור תנובה, תהיה מסוג קוגנרציה ותפיק כ-55 מגה וואט באמצעות טורבינת גז מופעלת בגז טבעי וקיטור לצורכי התעשייה.

עוד סוכם כי תקופת ההסכם ההתקשרות היא 27 שנים שתחילתן במועד הסגירה הפיננסית אשר תתרחש לא יאוחר מחודש אפריל 2011. בנייתה של תחנת הכוח צפויה להסתיים בסוף 2012 ועלות הקמתה נאמדת ב-63 מיליון דולר.

בטקס החתימה, שנערך אמש במשרדי חברת תנובה צוין כי עודפי החשמל יסופקו למפעלים נוספים באזור התעשייה אלון תבור ולחברת החשמל. בטקס השתתפו מנכ"ל תנובה, אריק שור; יו"ר קבוצת דלק, גבי לסט; מנכ"ל קבוצת קבוצת דלק, אסי ברטפלד; וכן מנכ"ל דלק תשתיות, סילביו וויטיניג.

עם חתימת ההסכם אמר שור: "במסגרת המאמצים של תנובה לשמור על איכות הסביבה ולנצל נכון את
מקורות האנרגיה, חתמנו על ההסכם שמטרתו להקים מרכז אנרגיה בשטח מחלבת אלון תבור. החשמל שייוצר על ידי טורבינה המונעת מגז, יספק למחלבת אלון תבור ולמפעל 'בעמק' חשמל וקיטור. שיתוף הפעולה עם קבוצת דלק יימשך שנים רבות. הקמת התחנה מבליטה את החשיבות הרבה שתנובה מייחסת לתחום הגנת הסביבה".

יו"ר דירקטוריון קבוצת דלק, אמר: "חתימת ההסכם להקמת תחנת כח במפעל תנובה מחזקת את מעמדה של קבוצת דלק כמובילה בתחום האנרגיה בישראל . קבוצת דלק באמצעות דלק תשתיות שמה לה למטרה לפעול לפיתוח משק החשמל הפרטי  ולשיפור איכות הסביבה בישראל".
  
ההקמה והתפעול של התחנה יבוצעו על ידי חברת "IPP- דלק אלון תבור בע"מ", חברה בת של דלק תשתיות שהוקמה לצורך הפרויקט ובה תחזיק דלק תשתיות  57% מהון המניות. יתרת המניות (43%) יוחזקו  ע"י חברות סיגמא-אפסילון ו"עדי אנרגיה".

דלק תשתיות  יוצגה על ידי עורך הדין איציק זיסמן ואורנה שוורץ ממשרד עורכי הדין שיבולת; ואת תנובה יצגו עו"ד נועה עידן ואורי מנדל ממשרד לןי מידן בע"מ.
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים