משרד הביטחון יבחן את קשריו של דרהי

בעל השליטה המיועד ייבחן לפני אישור עסקת מירס, בשל רגישות לקוחותיה. דרהי יפעל לשילוב מירס ו-HOT. מוטורולה עשויה למכור בשלב הבא את ביפר

הדר חורש | 14/12/2009 7:22 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ההסכם למכירת חברת מירס ממוטורולה לאיש העסקים פטריק דרהי נחתם ביום שישי, אך עד למתן כל האישורים לעיסקה יחלפו כמה חודשים. מירס היא חברת תקשורת בעלת רגישות ביטחונית מיוחדת, המשרתת את צה"ל וארגוני ביטחון וחירום נוספים. משרד התקשורת ומשרד הביטחון צפויים לפני אישור העיסקה לבדוק בקפידה את קשריהם העסקיים של דרהי ושותפיו בחברת אלטיס, שבאמצעותה אמורה מירס להירכש.

אלטיס היא חברת השקעות בשליטת דרהי, המחזיקה בעסקי תקשורת באירופה, ובעיקר בצרפת. באחרונה רכש דרהי באמצעות חברת אחרת שבשליטתו, קול, את מרבית מניות הבנקים וקבוצת דלק במניות חברת הכבלים HOT, והגיע לאחזקה של כ-‭.48%‬ ככל הנראה יגיע דרהי במהלך החודשים הקרובים לשליטה מוחלטת של יותר מ-‭51%‬ בחברה.

בהודעתה הרשמית לא מסרה מוטורולה מה שווי העיסקה שבו מכרה את מירס, אך להערכת גורמים לא רשמיים, מדובר ב-170-160 מיליון דולר. השלמת העיסקה תלויה גם באישור הממונה על ההגבלים העסקיים, ולפי ההערכות, דרהי לא יתקשה לקבל אישור זה, כיוון שאינו מחזיק בבעלויות צולבות בתקשורת.

במשרד התקשורת הביעו סיפוק מכניסתו של שחקן חדש לענף, ומכך שהתנגדותם מנעה את מכירת מירס לחברה סלולרית אחרת ופתחה פתח להגברת התחרות בסלולר ובענף התקשורת כולו.

מירס מספקת שירותי סלולר ושירותים ייחודיים של תקשורת "דיבור בלחיצה" לכחצי מיליון מנויים בטכנולוגיה ייחודית של מוטורולה, שאינה מתחרה בטכנולוגיות הסלולר המתקדמות של החברות הגדולות.

דרהי צפוי להשקיע במירס מאות מיליונים על מנת שתהפוך לחברת תקשורת מתקדמת המסוגלת להתחרות בשלוש הגדולות: סלקום, פרטנר ופלאפון. מקורבים לעיסקה מעריכים שדרהי ישאף לשלב את מירס ב-HOT (אף שבשלב זה הוט אינה יכולה להשקיע בה ישירות בשל מבנה ההון הבעייתי וחובותיה הגבוהים).

בשילוב עם מירס תוכל HOT להציע ללקוחותיה חבילת שירותים משולבת של תשתיות אינטרנט, תקשורת טלפונית, טלוויזיה וסלולר. חברה משולבת עשויה להשיג יתרון על פני מתחריה - אם HOTומירס ישכילו לאחד חלק ממערכותיהן.
תחרות על הדור הבא?

בענף התקשורת מעריכים שמירס תקים רשת סלולרי מדור רביעי, מתקדמת יותר מהרשתות הפועלות היום בארץ, ותסחוף את הענף כולו לתחרות מוגברת על רמת השירות והמחירים. תהליך השדרוג ידרוש גם הרחבה של פריסת האנטנות של מירס, המפגרת בפער ניכר אחר החברות הגדולות.

במשרד התקשורת מתכוונים לסייע למירס ולחברות סלולר חדשות לצמצם

את הפער, באמצעות הסדרים שיאפשרו להן להשתמש, לפחות זמנית, באתרי האנטנות של חברות הסלולר הגדולות בהסדרי חכירה.

מוטורולה מכרה את מירס לאחר שחדלה לפתח את טכנולוגיית התקשורת שעליה מבוססת החברה. לפי ההערכות בענף התקשורת, צפויה מוטרולה למכור או לסגור בהמשך גם את פעילותה בביפר ובחברת מערכות המידע טלדור.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים