התקדמות בדוראד: 2 טורבינות גז הגיעו לנמל אשדוד

פרויקט תחנת הכוח של דוראד צפוי להתחיל לפעול באופן רשמי ברבעון האחרון של שנת 2013, אך החברה מעריכה כי תהיה מוכנה לפעילות חצי שנה מוקדם מהמתוכנן

יעל דראל | 7/12/2011 13:12 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: דוראד,חשמל
תחנת הכוח של דוראד, תחנת הכוח הפרטית הגדולה בישראל, רושמת התקדמות משמעותית: שתי טורבינות גז של חברת GE, מתוך ה-12 המתוכננות לקום בתחנה, יגיעו השבוע לנמל אשדוד ויתווספו לשתי הטורבינות שכבר הגיעו והותקנו באתר.

פרויקט תחנת הכוח של דוראד, המשתרע על פני 74 דונמים במתחם קצא"א באשקלון, צפוי להתחיל לפעול באופן רשמי ברבעון האחרון של שנת 2013. עם זאת, השבוע נכחו נציגי דוראד, ובהם מנכ"ל החברה, אלי אסולין, בפגישה אצל שר התשתיות עוזי לנדאו בה דיווחו על התקדמות הפרויקט. בפגישה דיווחו נציגי החברה על ההתקדמות והעמידה בלוח הזמנים, והצהירו כי יוכלו להיות ערוכים להפעלה חלקית של התחנה עוד לפני המועד הרשמי.

בחברה מציינים כי נכון להיום יש באפשרותם לספק כ-500 מגה וואט למשק החשמל, מתוך ה-800 מגה וואט שהתחנה תספק בסופו של דבר, בחודשים יולי-ספטמבר 2013. מענה חלקי זה עשוי לסייע לחברת החשמל לעמוד
בשיאי הביקושים של הקיץ.

בעבר נבחנה ברשות החשמל האפשרות לתמרץ את דוראד ויצרני החשמל הפרטיים שיוכלו לספק חשמל מוקדם יותר, באמצעות תעריפים – אולם מאז פורסמה הכוונה, לפני כשנה, לא התקבלה החלטה בנושא.

בתוך כך, לצד קבלת הטורבינות החדשות, התקבלו השבוע בנמל אשדוד גם ארבעה מתוך 12 הדוודים בתחנה - מתוצרת IST שייוצרו בקנדה. בחברה ציינו כי בשל גודלם של הדוודים (137 טון כל יחידה) נדרש תאום עם הרשויות והמשטרה לגבי הובלתם לאתר קצצ"א באשקלון בו מוקמת התחנה.

שלמה כהן, מנהל ווד-גרופ GTS, החברה הקבלנית המקימה את התחנה, מסר כי העבודות מתקדמות בהתאם ללוחות הזמנים. היקף החוזה בין דוראד לווד גרופ נאמד בכ-870 מליון דולר. סך הכל יושקעו בהקמת התחנה למעלה ממיליארד דולרים.

דוראד, נמצאת בבעלות משותפת של חברת קצא"א, (37.5%), זורלו (25%), אדלקום מקבוצת אדלטק  (18.75%), ודורי  תשתיות.

בואו להמשיך לדבר על זה ב-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים