מגזינים online

במקום שבו קורעים ספרי קודש

המחשבה המצמררת שעוברת לי בראש היא מה היה קורה אם תפילין היה נשרף בטדי, או אם היו גוזזים ליהודי את הפאות בגרמניה. מתי הפסקנו להתבייש? מדוע המשטרה לא מתערבת ולמה ההתאחדות לא עוצרת את ההגעה למגרש של שני הצדדים. מספיק. לנו כבר בא להקיא

אייל לוי | 19/12/2013 8:00 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ידיעה על קריעת הקוראן מופיעה לצד מתיחת שריר בחיפה 
קריעת ספר הקוראן
קריעת ספר הקוראן בני סכנין
ואסיפת קבוצה סוערת. אני רק מתאר לעצמי מה היה קורה אם ערבי היה שורף תפילין ביציעי טדי.

הארץ הייתה מתהפכת. מעצרים נרחבים, ועדת חקירה פרלמנטרית. אז היכן הבושה? נעלמה כשהפסקנו להתרגש מהקריאה השכיחה "מוות לערבים." הפכנו לאדישים. אנחנו באמת מתחילים להאמין שיש אזרחים סוג א‘ ויש שקופים. אנחנו כועסים כשהחלוץ מסכנין לא שר את ההמנון במשחקי הנבחרת, אבל עוברים בשתיקה כשמשפילים נהג אוטובוס רק בגלל מוצאו.

תארו לכם שנאו נאצים בגרמניה היו גוזזים את פאותיו של יהודי דתי, מה הייתם אומרים? אני מבטיח שהידיעה הייתה פותחת את המהדורה ובצדק, אבל אלה ערבים. אנחנו העם הנבחר והם הבררה.

אני בכל זאת שואל איפה נמצאים חובשי הכיפות, מנשקי המזוזות. כל השחקנים שמקורבים לרבנים ויש להם מושג קלוש בדת. איך אף אחד מהם לא קם? קודש הקודשים נפגע והם ממשיכים לשתף פעולה עם החיות ביציע, מקווים שלא יהיו היעד הבא.

איפה הפוליטיקאים שבמקרה ההפוך היו תופסים טרמפ? גם אתם יודעים את התשובה. למה להסתבך? הרי מדובר בחבורת תתי אדם שמסתובבת חופשי. גזענית, פשיסטית. שנים אנחנו שומעים הבטחות שימגרו, יוציאו לה את החשק, אבל היא הצליחה לגרש יו“ר ועכשיו היא מנהלת קבוצה, עם בעל בית בובה.

זה כבר לא כדורגל, ספורט להמונים, אלה הם פני החברה. אם אנחנו מרשים לקומץ הזה לנהל, זה כנראה מה שמגיע לנו. תסתכלו במראה, תראו אותם.

אייל לוי
.
לנו כבר נמאס. הקהל של בית''ר .
הפרד ומשול/יניב טוכמן

האמת שכבר נמאס. נמאס להתעסק בהכנות למפגשים בין בית"ר ירושלים לבני סכנין ונמאס לעסוק בתופעות שמלוות אותם. נמאס לשמוע איך אלה מניפים דגלי פלסטין ואיך אלה מנופפים בדגלי ישראל. נמאס מאלה ששרים מוות ליהודים וכהנא מת וגם מאלה שמאחלים מוות לערבים ומזכירים שגם מוחמד מת. די, זה חוזר על עצמו ובא להקיא.
  
זה אנטי דמוקרטי, אבל ההתאחדות לכדורגל ומשטרת ישראל צריכות לקבל החלטה גורפת - הקהלים של בית"ר וסכנין לא יגיעו לביקורים המיותרים האלה בדוחא ובטדי. כשבית"ר ירושלים תבוא לשחק בסכנין, אותם 500 שעוברים סיוט כדי לנסוע צפונה יישארו בבתיהם, וכשסכנין תתארח בטדי, האוהדים שלה לא יצטרכו לחשוש שאחרי המשחק יזרקו עליהם אבנים. באותה מידה שאוהדי בית"ר ירושלים לא באים לאכול חומוס בסכנין, ואוהדי סכנין לא מגיעים לעשות קניות בירושלים, אין להם מה לחפש בשעה וחצי הזו כשמשחקים שם כדורגל.

כאב לילדים, אני רואה מקרוב מה עושים המפגשים האלה ואיך הם שואבים את כולנו לתוך המלחמה הזו. אין יותר אמיתי מעיניים של ילד ומהרגשות שלו, והילדים שלנו מבינים רק דבר אחד: אם אוהדי בית"ר ירושלים כל כך שונאים את הערבים, כנראה יש לזה סיבה. אתה לא יכול לנתק את הדור הבא מהשנאה הזו, שבאה לידי ביטוי במפגשים האלה.

אתמול יצא לי לצערי לבקר חולה בביה"ח. ניגש אלי מכר, ואמר לי שהאנשים שמטפלים בך הכי טוב בביה"ח הם ערבים. בכל פעם שהוא נתקל באחות ערבייה או בסניטר ערבי, הוא רואה שהם עושים עבודה מכל הלב. כמעט בכל סופר פארם אליו אני נכנס נותן לי רוקח ערבי את התרופות. מה, אני צריך שהילדים שלי יחששו שערבי מערבב להם את האזניל?לאף פוליטיקאי אין נוסחה לפתור את הסכסוך, וגם לא להעלים מכאן את הערבים. הם יחיו לצדנו ואנחנו לצדם עד שתיפול כאן הפצצה שלא תבדיל בין העדות ובין הגזעים. נכון שהזיכרון קצר ובעוד יומיים נהיה נסערים ממשהו חדש, אבל בזכרון של הילדים שלנו נצרב בכל פעם עמוק יותר שצריך לחיות כאן רק על השנאה. בספורט הקטליזטור הראשי הוא המשחק הזה בין שתי הקבוצות ששלשום סיימו בידידות אחרי 90 דקות, אבל המראות ביום שאחרי, שוב הסבו לנו נזק עצום.

לא צריך לנסות לחנך את אוהדי בית"ר שבאים להראות לערבים בסכנין שהיהודים לא מפחדים מהם ואף אחד לא צריך לדרוש מאוהדי סכנין לא להניף את דגלי הרשות הפלסטינית כדי להתריס נגד אוהדי בית"ר. צריך להפריד בין הקהלים, לנתק, למנוע בכל פעם מחדש את הביזיונות האלה.

ואם לאף אחד אין את הביצים להשאיר את הקהלים האורחים בבתים, אז בואו אנחנו בתקשורת נפסיק כבר להתייחס לזה, נפסיק להיות שבויים בידיים של הקיצונים. הבוקר, הם הכי מבסוטים שהקדשנו להם את עמוד השער.

יניב טוכמן

.
מעשים מבישים. לכולנו כבר בא להקיא. אוהדי בני סכנין .
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים