ראש גדול, עונה חדשה

צעירים שמשקיעים שנה מחייהם למטרות התנדבות במסגרת תנועות הנוער, תרומה לקהילה, שנת שירות וכו' - יש עדיין דברים כאלה? סדרה חדשה של הטלוויזיה החינוכית עוסקת בדיוק בזה

רומי נוימרק | 19/11/2007 9:15 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בשבוע שעבר החלו צילומי הסדרה "לשם שינוי", דרמת מצבים לנוער מבית היוצר של הטלוויזיה החינוכית המנערת את האבק מאולפניה השנה עם שלוש הפקות מקור. גיבורי הסדרה החדשה הם שלושה צעירים לפני צבא שבחרו לדחות את הגיוס בשנה כדי לצאת לשנת שירות. שנה בה הם מתחייבים לתרום לקהילה, במקרה שלפנינו בעיירת פריפריה, תוך כדי מגורים משותפים בקומונה עירונית.

אגב, לא מדובר בתסריט בדיוני: גם בעידן העלייה בשיעורי המשתמטים משירות צבאי אלפי בני נוער במציאות עדיין משקיעים שנה מחייהם למטרות התנדבות במסגרת תנועות הנוער וארגונים וולנטריים אחרים.

צלם: אלירן חיאט עורכת: שלומית חביב
משולש אוהבים

בסדרה "לשם שינוי" שותף משרד החינוך, ולכן בכל פרק מוטמעת סוגיה מתוכנית הלימודים לבגרות באזרחות. העורכת מיכל ענתבי והתסריטאיות רונית סופר-פרידמן ("לגעת באושר", "לחיי האהבה", "אהבה מעבר לפינה" ו"ראש גדול") ואפרת אברמוב ("אולי הפעם", "האלופה", ו"ראש גדול") ששוזרות את הדילמות החינוכיות במשולש האוהבים בקומונה, ביקרו בקומונת שנת שירות ברמלה כדי לקבל השראה לתכנים ולתפאורה. את פס הקול ושיר הנושא מקליט ירמי קפלן בימים אלה.

באולפנים המיתולוגיים בהם צולמו בעבר הנוצץ יותר

של הטלוויזיה החינוכית תוכניות כמו "זהו זה", "עניין של זמן", "קרובים קרובים", "פלטפוס" ועוד רבות וטובות, יתייצבו בשבועות הקרובים ארבעת שחקני הסדרה - שירה וילנסקי ("השמינייה", מגישה בערוץ ניקולודיאון), תומר אופנר ("ראש גדול"), אלינור פכט (ההצגה "רעב" והסטודיו של יורם לוינשטיין) וגלעד קלטר ("חטף פתח" של החינוכית ותיאטרון "גשר"). אף אחד מהם לא יצא לשנת שירות וגם לא חווה חווית מגורים שיתופיים משמעותית פרט לצבא, אבל רובם היו בצופים ולכולם הרבה רצון טוב "לשם שינוי".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''טלוויזיה''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים