פרסום ראשון: היי פייב מתאחדים

להקת הבנים המצליחה ביותר שפעלה בישראל מקליטה בימים אלה שיר חדש, וייתכן כי תשוב לפעילות מחודשת בקרוב

שגיא בן נון | 19/2/2013 17:13 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
פרסום ראשון: בדיוק 13 שנה לאחר פירוקה של "היי פייב" בפברואר 2000,  להקת הבנים המצליחה ביותר שפעלה בישראל מתאחדת בימים אלה וחוזורת לפעילות משותפת. לתרבות NRG  נודע כי הלהקה מקליטה שיר ראשון מאז פירוקה. מעריציי העבר יכולים כבר להוציא מהארון את כריות "היי פייב" המאובקות.
מה שטוב ל
מה שטוב ל"טייק דת" טוב גם לנו. היי פייב יח''צ


שיר האיחוד, שנמצא כעת בשלב ההקלטות, נקרא "אחותי סיפרה", והוא לועג לעולם הזוהר המקומי שהלהקה עצמה היתה חלק ממנו. השיר יופיע במסגרת פרויקט מוזיקלי חדש ומסקרן בשם "ווקמן בלוז", שכולל 11 שירים שנכתבו על ידי שי להב העיתונאי, הולחנו על ידי שי להב המוזיקאי ויבוצעו על ידי מגוון אמנים ידועים. בנוסף להיי פייב, ישירו בפרוייקט גם אריק סיני, דודי לוי, אוהד שרגאי, להקת אור כשדים ועוד. סטודנטים מבצלאל יפיקו קליפים לכל אחד מהשירים, והמוצר המוגמר אמור לצאת לקראת ראש השנה.

שיר הקאמבק "אחותי סיפרה" כולל את השורות הבאות: "זה בופה של רכילות/ ואתם לא מפסיקים לזלול/ עד שלא תקיאו תרצו לראות הכל/ כי ידע זה כוח וגם תחליף טוב למוח". "היי פייב חוזרים עם שיר דאנס רך שיורד על תרבות הסלבס, ולא במקרה. מוזכרים בו בין השאר חדשות הבידור ואילנה דיין", אומר למעריב שי להב העיתונאי. "בזמן אמיתי אני הייתי מאלה שנהנו לעקוץ את התופעה ששמה 'היי פייב'. אבל עם השנים התחלתי לחבב חלק גדול מהשירים שלהם ולהעריך את האיכות ואת גודל התופעה. זה יותר ממשמח אותי שהם חוזרים לפעילות דווקא דרך הפרויקט שלנו. הרעיון של הפרויקט הוא מצד אחד סיפור עם התחלה אמצע וסוף, מצד שני גיוון מוזיקלי גדול. לכן בפרוייקט הזה יהיו גם רוקרים, גם מזרחיסטים וגם להקת הבנים הכי חשובה והכי מצליחה שפעלה כאן".

שי להב השני, המוזיקאי המוכר מלהקת "מופע הארנבות של דוקטור קספר", הפיק ועיבד שניים מאלבומיה של היי פייב, ויצר שירים רבים לכל שלושת אלבומיה. "שמרתי מאז על קשר עם חברי הלהקה ואמרתי להם: אתם שרים את השיר הזה בתור היי פייב'", אומר לנו להב המוזיקאי. "זאת פעם ראשונה שהם מקליטים שיר יחד מזה 13 שנה. אני מעריך שזה יהיה הזרע שנטמן באדמה שמוביל לחזרה אמיתית לפעילות. התחושה בהקלטות היתה כאילו עשינו קאט לפני 13 שנים ומיד המשכנו מפה. אותם וייבז והתוצאה ממש טובה".

להקת היי פייב חתומה בין השאר על הלהיטים "יום מעונן", "כולם רוקדים עכשיו", "עומד על הצוק", "אני", "אין לנו מה להפסיד" ועל גרסת הכיסוי שלהם ל"לחץ" של ברי סחרוף. ארבעה מתוך חמשת חברי ההרכב המקורי כבר השתתפו בהקלטות השיר החדש - אמיר פיי גוטמן, מייקל הרפז, אייל שחר ואייל דסאו. עידן יסקין, החי בארצות הברית, אמור להצטרף להקלטות בהמשך. אנחנו מציעים להם לסגור על הופעה בתכנית "בשידור חי עם דן שילון" שאמורה כידוע לשוב למסך, כדי שהקאמבק של הניינטיז יושלם סופית. יהיה שמח, זה מה שבטוח.היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום מצעדים וביקורות מוזיקה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

עוד ב''מוזיקה''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים