הכי

הכי טובים 2013: הרופאים הנבחרים

למרות הקיצוצים, המחסור בכוח אדם ובמיטות, מערכת הבריאות שלנו היא עדיין מהטובות והשוויוניות בעולם, גם בגלל האיכות הנדירה של הרופאים והצוותים הרפואיים שקשה למצוא במקומות אחרים. שרי מקובר סרקה את המערכת לאורכה ולרוחבה כדי להביא את רשימת המצטיינים בתחומם. בין הקריטריונים לבחירה: ידע ומיומנות מקצועית, לב חומל וגישה אמפתית לחולה

שרי מקובר | 25/3/2013 8:27 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
השנה האחרונה הייתה מהקשות שידעה מערכת הבריאות: תקציבי חסר, מחאה והפגנות רופאים נגד תנאי העבודה והשכר.
פרופ' פנחס ליבנה, מנהל המערך האורולוגי במרכז הרפואי רבין
פרופ' פנחס ליבנה, מנהל המערך האורולוגי במרכז הרפואי רבין צילום: יוסי אלוני


התקנים בבתי החולים נותרו מצומצמים עד כדי סיכון חיים, החולה נהיה תובעני יותר ובקיא בתביעות משפטיות, תוכניות מחקר ופיתוח קוצצו ביד גסה, הרופאים הצעירים קרסו תחת עול העבודה, ומתמחים ברחו לחו"ל או עברו הסבה למקצועות פרא-רפואיים מתגמלים יותר. למרות כל זאת, כסוג של נס, הרפואה בישראל עדיין מצוינת. תוחלת החיים עולה, תמותת התינוקות אפסית ושירותי הבריאות מדורגים גבוה ברשימת המדינות המפותחות.

למרות הקושי, אצלנו מקבלים יותר. יש לנו חוק ביטוח ממשלתי ונגישות לשירותי רפואה בלי תנאים מוקדמים. בארצות הברית עורכים מגביות לבני המעמד הבינוני אם איתרע מזלם להזדקק לשיקום בהיותם לא מבוטחים. בישראל הנזקקים קודם כול יטופלו, ורק אחר כך יתחילו לבדוק אם הביטוח בתוקף. באירופה התור הממוצע לרופא ילדים הוא שבוע.

בישראל אם יקבעו לילד תור לעוד שבוע, אבא שלו ישרוף את הסניף. מערכת הבריאות בישראל מתקיימת בתנאי חסר, אבל רופאים נוהרים אל מחלקות בתי החולים ועושים את עבודתם נאמנה. מלבד היוקרה המתלווה למקצוע, הם מוצאים עניין רב בעבודתם, ורואים בה שליחות חברתית.

זו השנה ה-12 לרשימה הממליצה על הרופאים הטובים ביותר בתחומם. מדובר בקלינאים מעולים, בעלי ידע, ניסיון ויכולת אבחון גבוהה, וחשוב לא פחות: מצטיינים בהתנהגות אנושית, רגישה ואמפתית. רופא אינו יכול למלא את ייעודו כראוי אם הוא חסר תכונות כגון צניעות, כבוד לזולת וקשר בלתי אמצעי עם החולה.
צילום: יוסי אלוני
פרופ' מונדר בולוס. מנהל היחידה לאלקטרופיזיולוגיה קלינית במרכז הרפואי רמב''ם צילום: יוסי אלוני

רבים מהרופאים שכיכבו ברשימה בעבר פרשו מהעבודה הממסדית לגמלאות או פנו לעיסוקים מתגמלים יותר, אך במקביל פרחו כישרונות צעירים שניחנו ברמה מקצועית גבוהה, בלב חומל ובאוזן קשבת. אמנם קשה להתחקות אחר הרופא הטוב ביותר בתחומו, אך השקענו מאמצים רבים כדי לוודא שהרופאים המוזכרים בכתבה השנה, כמו בכל שנה, הם המצטיינים בתחומם.

הרשימה, המתפרסמת מדי שנה, זוכה להד ציבורי נרחב ומשמשת כמורה נבוכים לרבים הנזקקים לטיפול רפואי איכותי. האחריות הרבה המוטלת על כתפינו מחייבת אותנו לדרג מחדש מדי שנה, בזהירות וביסודיות, בעזרת מאגר המלצות המתבסס על מאות דיווחי חולים לצד דעתם המנומקת של צמרת הרופאים.מסייעים לנו במיזם רופאי קהילה ורופאים מומחים, מנהלי מחלקות ומנהלי מוסדות רפואיים, נציגי קופות חולים, חברות הביטוח הרפואי, אנשי תקשורת המתמחים בתחום, בעלי מדדי דירוג בתחום הרפואה ואישים ועמותות העוסקים בהפניה לטובים ביותר.

עם זאת, חשוב להדגיש שמעריב אינו מכון מחקר, ואיסוף המידע לא התבסס על שיטות מחקר מדעיות. מדובר בעבודה עיתונאית ובהמלצה נקייה מאינטרסים אשר לא הושפעה בשום פנים ואופן מלחצים, מיחסי ציבור, מהכפשות ומהמלצות בדויות ושמות שאינם ראויים.

צילום: יוסי אלוני
פרופ' יוסף קלאוזנר, מומחה בכירורגיה של הלבלב, סרקומות, מערכת העיכול וניתוחים מורכבים צילום: יוסי אלוני
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

עוד ב''רופאים''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים