אייל בן ארי שוב מחולל מהומה

פרופ' אייל בן ארי, שנחשד בבעילת סטודנטיות תוך ניצול יחסי מרות, ושהתיק נגדו נסגר מחוסר ראיות, שוב מעורר תסיסה בקמפוס הר הצופים לאחר שבשבועות האחרונים חזר לפקוד את האוניברסיטה

עידית ליבנה | 18/12/2008 17:29 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שוב סערה באוניברסיטה העברית, שוב מדובר בפרופ' אייל בן ארי.
פרופ' אייל בן ארי בבית המשפט.
פרופ' אייל בן ארי בבית המשפט. צילום: פלאש 90


מי שהסעיר את כותלי האוניברסיטה לפני כמה חודשים, כשנעצר על ידי המשטרהלאחר שנחשד בבעילת סטודנטיות תוך ניצול מרות, ושהתיק נגדו נסגר לאחרונה בשל חוסר ראיות, פוקד לאחרונה שוב את האוניברסיטה וגורם למהומה רבתי.

סטודנטים בהר הצופים התקשו להסתיר את הפתעתם הרבה כאשר נתקלו בשבועות האחרונים בבן ארי ברחבי הקמפוס.

"ראיתי אותו בשבוע שעבר ליד המזכירות של הפקולטה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה" סיפר אחד הסטודנטים, והוסיף כי "ידוע לי מחבריי שגם הם ראו אותו בסביבות המחלקה. אני וסטודנטים אחרים חושבים שהכתם הזה יישאר לו לכל החיים.

"העובדה שסטודנטיות שלו לשעבר נחקרו במשטרה ופחדו לדבר אינה קובעת שהוא לא עשה את המעשים המיוחסים לו. לא יכול להיות שהוא נקי לגמרי ושמדובר בעלילה שטפלו עליו, הרי זה לא הגיוני".
האוניברסיטה העברית
האוניברסיטה העברית פלאש90

רב סרן שמועתי עשה את עבודתו נאמנה וסטודנטים רבים ניסו לנחש את פשר הופעתו של בן ארי. אחד הסטודנטים אמר כי "חבריי ואני שמענו ממרצים אחרים כי הוא כנראה חוזר ללמד באופן חלקי קורסים מסוימים. אני אישית פקפקתי בכך כי מי ירצה ללמוד אצלו? סטודנטיות יפחדו אפילו להתקרב אליו וימררו לו את החיים", אמר הסטודנט.

סטודנט נוסף, שנתקל אף הוא בבן ארי מסתובב בקמפוס, אמר כי "אחת הסטודנטיות, ידידה שלי, אמרה לי פעם שהיא לא הרגישה בנוח לגשת אליו אחרי השיעור ולשאול אותו שאלות בגלל המבטים ושפת הגוף שלו".

גם המרצים באוניברסיטה הודו שהם נתקלו בבן ארי בקמפוס אך לדבריהם לא הקשו עליו בשאלות לפשר מעשיו. "זה לא ענייני מה הוא עושה כאן", אמר אחד המרצים והוסיף כי "זכותו להיות כאן כמו שזכותו של כל אחד אחר, בטח ובטח לאחר סגירת התיק נגדו".

כזכור, נגד בן ארי, מרצה בכיר ומוערך, נפתחה חקירה שהובילה גם למעצרו לפני כחצי שנה. החשדות נגדו נגרמו לא מעט בשל "מכתב הסטודנטיות" המפורסם שנחשף לראשונה בכל הזמן וגרר הדים רבים.

במכתב האנונימי שנשלח לדיקנית האוניברסיטה נכתב בין השאר כי "ההתנהגות

האיומה שלו לא כללה רק הטרדה מינית ויחסי מין עם סטודנטיות. הוא גם השתמש בכספי האוניברסיטה כדי לממן נסיעות לחו"ל והתאכסנות בבתי מלון עם הסטודנטיות שלו. בנוסף הוא השתמש בקרנות האוניברסיטה כדי להעביר לנו מלגות ולקנות מכשירי חשמל ומתנות אחרות, אחרי שהסכמנו לקיים עמו יחסי מין".

הסטודנטיות אף ציינו בנוסף כי לאחר המקרים השונים לקו שתיים מהן בהתמוטטות עצבים ואחת אף אושפזה. עוד נכתב כי כמה מהן עזבו את הארץ עקב כך וכמה אף נטשו את האקדמיה. כאמור, לאחר שנחשפה הפרשה נעצר בן ארי וגרם למבוכה רבה בקרב אנשי האוניברסיטה.

למרבה הפלא, בן ארי זכה לתמיכה גורפת בקרב חבריו המרצים, שציינו כי 25 שנה בהן עבד באוניברסיטה לא ימחקו בהינף יד, לפחות לא עד שתוכח אשמתו.

ואכן, המשטרה סגרה את התיק בעניינו לאחר שלמרות ניסיונות רבים לדובב את הנחקרות הרבות בפרשה, לא הצליחו לגבש כתב אישום נגדו. בן ארי אמור להיות בשנת שבתון השנה, ולא ידוע האם הוא עתיד לחזור וללמד באוניברסיטה או במוסדות אקדמאיים אחרים.

מהאוניברסיטה נמסר בתגובה כי "פרופ' אייל בן ארי נמצא בשנת שבתון".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים