רחובות: אלפים חתמו על עצומה נגד סגירת מעון נווה אדיר

מתחמם המאבק נגד סגירת מעון החוסים נווה אדיר בשכונת מרמורק ברחובות. כ-3000 איש חתמו על עצומה הקוראת לעירייה שלא לסגור את המעון. עיריית רחובות: בעלי המעון פלשו לקרקע בניגוד לחוק

ליעד גרינבוים | 8/8/2009 9:58 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
כ-3000 איש חתמו השבוע על עצומה הקוראת לעיריית רחובות למנוע את סגירת מעון החוסים נווה אדיר הנמצא ברחוב שלום עותמאני בשכונת מרמורק ברחובות. זאת לאחר שנודע כי העירייה מתכוונת לסגור את המעון בלחץ תושבי השכונה.
מעון נווה אדיר
מעון נווה אדיר צילום: זמן רחובות


הפרשה החלה בשנת 2003 זמן קצר לאחר הקמתו של המעון בו מתגוררים למעלה מ-90 חוסים. תושבי מרמורק לא אהבו את השכנים החדשים והחלו להפעיל לחץ על העירייה לסגור את המעון ולאחרונה החלה בעיר חרושת שמועות על כך שהמעון אכן ייסגר.

על רקע זה החלו תושבים מכל הארץ התומכים בהמשך פעילות המעון בשכונת מרמורק להחתים עצומה בנושא. "העירייה החליטה למנוע את המשך קיומו של מעון החוסים בעיר, על מנת לרצות את התושבים", מסביר אחד ממובילי המאבק כנגד סגירת המעון.

"הם החלו לטעון, כי חסרים אישורי בנייה לאותו מעון, ועל כן יש להעבירו מקום. בשבוע האחרון החליטה העירייה לדרוש מבית המשפט לאשר את סגירתו של המקום, וזאת רק מפני שתושבי השכונה אינם מעוניינים בו, ומתנכלים לתושביו".
העירייה: הצענו קרקע חלופית

לדברי הפעיל "לא הגיוני שיסגרו מעון של חוסים, רק בגלל שתושבי שכונת מרמורק לא רוצים ששום דבר יפריע להם ב'נוף הפסטורלי' שלהם", ממשיך רועי ומספר, כי על העצומה שפורסמה בימים האחרונים, ומטרתה לעצור את סגירת המעון, חתמו כבר למעלה מ-3000 אזרחים. "מדובר באנשים, שהמעון בשבילם הוא בית, והמטפלים הם משפחה. לא ברור איך חברה מתורבתת כמו שלנו מסוגלת להתנהג לאנשים בצורה כזו, רק מפני שהם קצת שונים".

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "נווה אדיר הוא קודם כל מוסד רפואי, המופעל על ידי חברה פרטית, שבעליה עושים הון כלכלי ומתפרנסים מטיפול באוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים. בשנת 2003 פלשו בעלי המעון לקרקע בניגוד לחוק ובית המשפט קבע שעליהם להתפנות.

עם פתיחת המוסד בשנת 2003 פנתה העירייה לחברת

ד.י.א נכסי סיעוד והודיעה, כי השימוש אינו תואם לייעוד השטח החוקי, ויש צורך בקבלת היתר לשימוש חורג. עקב כך הוגשו בקשות לשימוש חורג, ושתיהן נידונו וסורבו על ידי הוועדה המקומית.

ועדת הערר המחוזית ברמלה דחתה פעמיים, בהחלטות מנומקות ולאחר סיורים בשטח, את הערר של חברת ד.י.א וקבעה כי עמדת הוועדה המקומית מוצדקת. בית המשפט לעניינים מנהליים דן בעתירה שהגישה החברה נגד החלטת ועדת הערר מחוז מרכז שלא לאשר שימוש חורג במקום ופסק כי על המעון להיערך לפינוי עד ליום ה- 25.6.09. לאחרונה הגישה ד.י.א ישירות לוועדה המחוזית תוכנית בניין עיר לשינוי ייעוד השטח, והנושא תלוי ועומד בפני הוועדה המחוזית. יודגש כי לחברת ד.י.א הוצעה קרקע חלופית בעיר התואמת לייעוד המוסד אולם היא סירבה להצעה".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים