מועצת יואב: ראש המועצה פורש לטובת הסוכנות

רני טריינין, ששימש ראש המועצה האזורית יואב ב-16 השנים האחרונות, ימונה לסגנו של נתן שרנסקי. טריינין: לא חלמתי על האפשרות להתמנות לתפקיד בכיר בסוכנות

נחמן גלבוע | 9/11/2010 15:06 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ראש המועצה האזורית יואב, רני טריינין, מקיבוץ בית ניר, נבחר לפני ימים אחדים על ידי חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית לתפקיד המשנה ליו"ר הסוכנות.
רני טריינין
רני טריינין  צילום: דוד עינב


במסגרת תפקידו יקבל טריינין את סמכויות גזבר הסוכנות, ובנוסף יהיה אחראי על תחומים אחרים הנוגעים לקשר עם התפוצות. "עוד לא יצא לי לדון על חלוקת העבודה עם שרנסקי (יו"ר הסוכנות –נ.ג.)", סיפר טריינין טרם נסיעתו לניו אורלינס, "משום שהוא יצא לסיור בחו"ל מיד לאחר בחירתי. אמנם ניפגש בכנס הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה, אבל אני מניח שאת שיחות העבודה נקיים רק כשנחזור משם".

חשבת על האפשרות שתתמנה לתפקיד בסוכנות כשהתמודדת על קדנציה שלישית בראשות מועצת יואב?
"ממש לא. הבחירות לראשות המועצה היו לפני שלוש שנים, ולא חלמתי על האפשרות להתמנות לתפקיד בכיר בסוכנות. למעשה, היה צריך להיות בתפקיד נציג של קדימה, אבל הם לא פעלו בעניין הזה והציעו אותי לתפקיד".

דרור מורג, מזכ"ל הברית העולמית של מרצ ויו"ר המועצה הציונית בישראל, אמר: "בחירתו של טריינין היא הישג גדול לתנועה הציונית, למדינת ישראל ולהתיישבות העובדת". 
מי יחליף את טריינין?

טריינין מכהן כראש המועצה האזורית יואב קרוב ל-16 שנים, והוא יעזוב את תפקידו בפברואר הקרוב. ככל הנראה, בחירות לראשות המועצה יתקיימו באפריל-מאי, ועד אז ימונה ממלא מקום זמני. במועצה האזורית יואב יש רוב לקיבוצים, אך בין השמות של המועמדים להתמודד על התפקיד מוזכרים גם חברי מושבים

ויישוב קהילתי.

הגשת המועמדות הרשמית עוד לא החלה, אך בין המועמדים מוזכר עופר סלע מקיבוץ שדה יואב, דודו קוכמן ממושב כפר הרי"ף, אילן סלמונה מהיישוב הקהילתי ורדון ולשעבר מקיבוץ גת, וד"ר מתי ערקבי ממושב סגולה. "הודעתי לכולם שאני לא מתכוון לתמוך באף מועמד", מציין טריינין.

איזה שינוי חל במעורבות המועצה בקיבוצים מאז שהתחלת בתפקיד ועד היום?
"הייתי אומר שחלה מהפכה שלמה במעורבות המועצה בקיבוצים. ראשית, בתחום החינוך נסגרו בתי הספר הקטנים הקיבוציים, והוקמו בתי ספר משותפים עם המושבים בבעלות המועצה.

"שנית, בתחום הצמיחה הדמוגרפית המועצה מובילה ומעורבת. שלישית, המועצה בשונה מהעבר מעורבת ואחראית לתשתיות בקיבוצים. רביעית, המועצה מסייעת עם הארגונים לקיבוצים בקשיים כלכליים, גם בתחום הניהול שלהם. הייתי אומר, שכיום נוצרה תלות רבה מדי במועצה, ולעתים היא באה על חשבון בניית מנהיגות מקומית".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/local/south/ -->