השכנים נגד מסעדת "טאיזו": "החיים הפכו בלתי נסבלים"

דיירי רחוב טיומקין בלב תל אביב נגד המסעדה החדשה והמדוברת "טאיזו", שלטענתם הפכה את הרחוב השלו שלהם לרועש וסואן

סיון שדמון | 27/4/2013 7:17 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"טאיזו", מסעדת שף אסייתית יוקרתית שנפתחה לאחרונה, מעצבנת את השכנים ברחוב טיומקין הסמוך בלב תל אביב. לטענתם, המסעדה אמנם שוכנת באופן רשמי בדרך מנחם בגין 23, אבל למעשה גולשת לרחוב שלהם, מפרה את מנוחתם ואפילו התרחבה לאחרונה בניגוד לתב"ע האזורית.
מסעדת טאיזו. הרבה רעש ותנועת כלי רכב
מסעדת טאיזו. הרבה רעש ותנועת כלי רכב צילום: יוסי אלוני


המסעדה החדשה והמדוברת, הממוקמת מאחורי מגדל המשרדים "מגדל לוינשטין", אכן התרחבה לאחרונה באישור העירייה, על ידי הצבת פרגוד ("סגירת חורף"), לתוך הגינה העירונית הסמוכה למגדל.

אבל תושבי הרחוב שסובלים מפעילות המסעדה, בעיקר בעקבות הרעש שאורחיה מקימים, טוענים כי המסעדה התרחבה מעבר לרישיון שקיבלה מהעירייה. "למסעדה יש אמנם רישיון להצבת הפרגוד, אבל זה מותנה בכך שיהיה בידם רישיון הצבת שולחנות וכיסאות באותו שטח - ואת זה אין להם", טוען יורם אדלר, צייר המתגורר ברחוב, אשר ליווה כדייר את הקמת המגדל לפני יותר מעשור.

אדלר: "מי שיוצא לעשן או לדבר מחוץ למסעדה עומד ממש מתחת לחלונות שלנו. זה רחוב שקט ששומעים כל מילה וזה ממש מפריע. אבל הכי גרועה זו תנועת המכוניות שהמסעדה מביאה. בהרבה מהפרסומים שלה היא מציגה את עצמה כשוכנת ברחוב טיומקין, כך שהלקוחות מחפשים אותה שם. זה הפך את הרחוב השקט שלנו לסואן גם בלילה. ברישיון העסק מצוין במפורש שאורחי המסעדה לא יופנו לרחוב טיומקין, ובמקרה זה בעלי המסעדה עוברים על הוראות הרישיון".

אדלר אומר בתגובה כי הוא ושכניו אמנם שמחים לשמוע שהפרגוד יוסר בסוף אפריל, "אבל נראה שבלעדיו השולחנות והכיסאות שישמשו את האורחים בגינה עד יולי יהפכו את חיינו לבלתי נסבלים עוד יותר".
"העסק נמצא במעקב שוטף"

מעיריית תל אביב נמסר השבוע כי למסעדה יש את כל ההיתרים לפעילות וכי פקחים שנשלחו לא מצאו מפגעי רעש חורגים. עם זאת, העירייה לא תאריך את ההיתר שניתן למסעדה:

"למסעדת 'טאיזו' ניתנו היתרים להוצאת שולחנות וכיסאות והצבת פרגוד לישיבה בצדה הפנימי של רחבה הצמודה למגדל לוינשטיין, בקצה רחוב טיומקין. בעקבות פניות התושבים בוחנת העירייה אם מבחינה תכנונית, נכלל השטח לגביו ניתן ההיתר בתחום האסור.

"במקביל הודיעה העירייה לבעל העסק כי היתר הוצאת השולחנות והכיסאות לא יחודש לאחר שיפוג תוקפו ביולי 2013. תוקפו של היתר הפרגוד מסתיים ממילא בסוף חודש אפריל".לעניין הרעש במקום נמסר מהעירייה כי "בעקבות תלונות השכנים נערכו במקום מספר ביקורות של העירייה ולא נמצאו כל מטרדי רעש. נושא החניה הוסדר על ידי בעלי העסק כחוק והוסכם כי חניון הבניין יהיה פתוח לבאי המסעדה במחיר מוזל. נדגיש כי העסק נמצא במעקב שוטף של העירייה ואם יתברר כי הוא פועל בניגוד להיתרים ולרישיונות שניתנו לו, העירייה תפעל נגדו בהתאם".

הנהלת מסעדת 'טאיזו' העדיפה לא להגיב.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום תל אביב-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים